На Закарпатті почали щеплення другою дозою вакцини AstraZeneca/Covishield

Упродовж минулої доби, 14 травня, на Закарпатті повністю вакцинували 103-х людей, про це Суспільне Закарпаття повідомив Закарпатський обласний центр громадського здоров'я.

Загалом на Закарпатті за добу щепили 1021 особу, з яких 918 отримали першу дозу вакцини від COVID-19. Усього з початку кампанії на Закарпатті вакцинували 24 634 людей, загалом в Україні — 936 499 осіб.


Як отримати другу дозу вакцини

Напередодні другого щеплення громадянам телефонуватиме мобільна бригада та запросить на вакцинацію, повідомивши час та місце, де вона відбуватиметься, — повідомили на сторінці Закарпатського обласного центру громадського здоров`я у Facebook.

У повідомленні зазначили, якщо після введення першої дози особа захворіла на COVID-19, другу дозу рекомендовано відкласти на шість місяців. При цьому, варто обов'язково повідомити про це бригаду, коли вона телефонуватиме та запрошуватиме на щеплення. Проте, за бажанням, громадяни можуть вакцинуватися раніше 6-місячного терміну, але не раніше ніж через 28 днів (4 тижні) від першого дня появи симптомів або лабораторного підтвердження діагнозу COVID-19 методом ПЛР-тестування.

Якщо на момент введення другої дози особи не буде в Україні або якщо вона не зможе отримати щеплення з інших поважних причин, то вона має змогу відкласти вакцинацію на більш пізній строк, проте вводити другу дозу раніше 12 тижнів не рекомендовано, — повідомили у обласному центрі здоров'я.

Якою вакциною щепитимуть

У Центрі громадського здоров'я зазначили, що на початку вакцинальної кампанії в Україні була лише одна вакцина - AstraZeneca/Covishield. Сьогодні до використання доступні два варіанти вакцини AstraZeneca: Covishield (індійська) та SKBio (південнокорейська). Вони мають ідентичний склад та взаємозамінні.

Після введення двох доз вакцини людина має змогу отримати свідоцтво про вакцинацію. За цим документом можна буде звернутися до свого сімейного лікаря у зручний час.