Перший космічний турист Blue Origin заплатить за політ не менше $ 3 млн

Компанія Джеффа Безоса (Jeff Bezos) Blue Origin продає на аукціоні одне з шести місць в пасажирській капсулі, яка буде запущена за допомогою ракети New Shepard в суборбітальний простір. Аукціон розпочався 5 травня і з тих пір ставка на ньому зросла до $2,8 млн. Що стосується першого польоту ракети New Shepard з пасажирами на борту, то він запланований на 20 липня.
Як і передбачалося, купити задешево місце космічного туриста не вдасться. На момент написання даної статті один з учасників аукціону готовий був заплатити за нього $2,8 млн. Найімовірніше, підсумкова вартість буде ще вищою, оскільки відкрита стадія аукціону триватиме до 10 червня, а 12 червня пройде фінальна частина торгів.
Варто зазначити, що отримана в ході торгів сума не стане частиною надбання Джеффа Безоса, який і без того є найбагатшою людиною планети. Замість цього вона буде перерахована в фонд компанії Club for the Future, який займається залученням дітей та молоді в науку.
Переможець аукціону Blue Origin відправиться в захоплюючу подорож в пасажирській капсулі, яку запустять в суборбітальний простір на ракеті New Shepard. Примітно, що сама ракета і капсула для пасажирів можуть використовуватися повторно. Перш Blue Origin провела 15 випробувальних польотів своєї ракети, останній з яких відбувся 14 квітня.
На даний момент невідомо, яку плату встановить Blue Origin за польоти в суборбітальний простір, коли компанія зможе поставити космічний туризм на потік. Однак очевидно, що сума буде значно менше $2,8 млн. Конкурент Blue Origin в сфері суборбітального туризму Virgin Galactic заявляла, що ціна квитка на корабель SpaceShipTwo складе $250 тис.