В Чумацькому Шляху виявили рідкісний космічний об’єкт

Астрономи виявили короткий спалах рентгенівського випромінювання, джерелом якого може стати раніше невідомий магнітар в Чумацькому Шляху. Таким чином, кількість відкритих космічних об’єктів цього рідкісного типу може досягти 25. Про це повідомляє видання Science Alert.
Спалах був зафіксований 3 червня поблизу галактичної площини. Подальші спостереження з використанням телескопа NASA Neutron Star Interior Composition Explorer (NICER) і рентгенівського телескопа Swift ідентифікували галактичні координати джерела, а також виявили пульсації, характерні для магнітара – нейтронної зірки з надсильним магнітним полем (приблизно в тисячу разів сильніше, ніж у звичайної нейтронної зірки). На сьогоднішній день підтверджено 24 магнітара і відомо шість кандидатів.
Магнітари вважаються можливими джерелами швидких радіосплесків (FRB). Одна з нейтронних зірок в Чумацькому Шляху здатна випромінювати потужний радіосигнал, який раніше приходив від джерел за межами галактики. На даний момент точний механізм FRB невідомий, однак, можливо, що це явище пов’язане з напругою зовнішніх шарів зірки, що виникають через гравітаціїю і магнітні поля.