Лісові пожежі в Туреччині: курдське угрупування зізналось в підпалах

Курдська організація “Діти вогню”, що визнана в Туреччині терористичною і яку пов’язують з “Робочою партією Курдистану”, взяла на себе відповідальність за масштабні лісові пожежі, що охопили кілька провінцій Туреччини.
Про це повідомляють турецькі видання Yeni Safak і Daily Sabah.
Повідомляється, що у заяві організації наголошується, що “турецький режим не розуміє іншої мови”, тому члени організації вони вирішили “поставити його на коліна вогнем”. При цьому Yeni Safak стверджує, що “Діти вогню” взяли на себе відповідальність за підпали, а Daily Sabah підкреслює, що організація прямо не заявляє про причетність до жахливих пожеж, але закликає прихильників до дій.
Окрім цього, “Діти вогню” не вперше опиняються під підозрами у зв’язку з лісовими пожежами в Туреччині. Як зазначає Daily Sabah, за пожежами в жовтні 2020 пройшли арешти членів “Дітей вогню” та з’явилися заяви з боку терористичної організації, яка підтримала підпали. Внаслідок стихійних лих, що вирують вже кілька днів, загинули троє людей.Ще 120 людей постраждали. Також вогонь підібрався до популярних курортів Бодрум та Ічмелер.