В Україні затвердили остаточні тарифи на електроенергію з 1 серпня

Кабінет міністрів України остаточно затвердив тарифи на електроенергію для населення, які діятимуть по всій країні з 1 серпня 2021 року.
Протягом останнього місяця літа 2021 роки українці платитимуть за електрику за фіксованою ціною - 1,68 гривень за кВт-годину. Відповідну постанову про діючі тарифи на електроенергію з 1 серпня опубліковано на сайті уряду.
До кінця літа члени Кабміну вирішили продовжити термін дії постанови про діючої моделі покладання спеціальних зобов'язань на ринку електроенергії (ПСО), яке повинно було бути закритим 31 липня. Уряд не зміг виробити ефективний механізм формування тарифів на електроенергію на основі ринкових коливань, тому термін дії ПСО в черговий раз продовжили.
Крім того, складна економічна ситуація в Україні і низька платоспроможність українських споживачів не дозволяє Кабміну стрімко збільшити тарифи на електроенергію, як того вимагають закони вільного ринку.
З іншого боку, за словами експертів, чим довше уряд буде зберігати низькі тарифи, тим у більший занепад прийдуть електромережі в країні. Це загрожує перебоями в подачі електроенергії в майбутньому