NASA шукає добровольців для програми імітації життя на Марсі

NASA оголосило набір членів екіпажу в першу місію, яка імітуватиме життя на Марсі. Вона запланована на осінь 2022 року і триватиме 12 місяців, повідомили на сайті NASA.

Що сталося

NASA оголосило про три річні місії Crew Health and Performance Exploration Analog, які стануть аналогом справжньої подорожі на Марс. Для цього відомство надрукувало на 3D-принтері модуль Mars Dune Alpha площею 158 кв. м. Перша місія запланована на осінь 2022 року.

Із чим зіткнуться учасники

Навколишнє середовище імітуватиме проблеми справжньої місії на Марсі. Серед них — обмежена кількість ресурсів, відмова обладнання, затримки зв’язку та інші стресові ситуації. Завдання екіпажу можуть включати моделювання виходів у відкритий космос, наукові дослідження, використання віртуальної реальності та управління роботами.

Які вимоги до членів екіпажу

Для кожної місії шукають по чотири члени екіпажу. Підбиратимуть відповідно до стандартних критеріїв NASA для кандидатів у космонавти. Серед вимог:
  • постійні мешканці США;
  • не мають шкідливих звичок;
  • вік від 30 до 55 років;
  • вільне володіння англійською для ефективного спілкування з іншими членами екіпажу та центром керування;
  • наявний ступінь магістра в STEM (наука, технології, інженерія, математика), а також дворічний досвід роботи або 1000 годин пілотування літака.