Вертоліт-дрон зробив черговий успішний політ на Марсі - NASA

Вертоліт-дрон Ingenuity ("Винахідливість"), який прибув на Марс разом із марсоходом Perseverance ("Наполегливість"), зробив 12-й успішний автономний політ на Червону планету, повідомила Лабораторія реактивного руху NASA.
"Марсіанський вертоліт під час останнього польоту побував у цікавому з геологічної точки зору районі Південна Сейта. Він піднявся на висоту 10 метрів і пролетів протягом 169 секунд приблизно 450 метрів, щоб оглянути місцевість для (марсоходу) Perseverance", - йдеться в повідомленні.
Політ було виконано в понеділок. До завдань польоту входило фотографування місцевості, щоб визначити, чи становить вона інтерес для дослідження марсоходом. Вертоліт-дрон Ingenuity зробив десять кольорових знімків і передав їх марсоходу для ретрансляції на Землю команді NASA з управління марсіанським ровером.
За весь час перебування на Червоній планеті вертоліт, зробивши вже 12 польотів, пролетів загалом 2,67 км, перебуваючи над поверхнею Марсу майже 22 хвилини. Найдовшим був 9-й політ, тоді він пролетів 625 метрів.
Під час першого польоту на Марсі 19 квітня вертоліт піднімався на висоту всього трьох метрів і провів над поверхнею Марсу 39 секунд.
Апарат Ingenuity 1,2 метра в діаметрі та вагою 1,8 кг оснащений двома камерами, здатний зависати в повітрі на 20-30 секунд для фотографування місцевості.
Марсохід Perseverance із вертольотом Ingenuity здійснив успішну посадку на поверхню Червоної планети 18 лютого.
Американську автоматичну міжпланетну станцію до Марсу було запущено 30 липня минулого року.
Perseverance є вже п'ятим американським марсоходом, який NASA відправило для вивчення Червоної планети.