У Широкому Лузі на Тячівщині діти навчаються в школі, збудованій ще за "царя Гороха" - фото

Тут зустрілись та поспілкувались з дирекцією, педагогічним колективом, батьківським комітетом. А також ознайомились з умовами навчання та матеріально-технічною базою школи.
Як розповіла директор школи Наталія Дудла в закладі здобувають освіту 330 учнів, працюють 44 педагоги. Цьогоріч лави шкільної кагорти поповнили 26 першокласників, завершують навчання 28 випускників.
45 учнів щоденно довозять на навчання шкільним автобусом з присілків Посіч, Пригід та Фонтеняси.
Колектив дружній, злагоджений, учні старанні й прагнуть до знань. Випускники продовжують навчання у престижних вишах, стають успішними людьми.
Однак існує проблема, яку тут не можуть вирішити роками. І полягає вона у самій школі, збудованій ще за "царя Гороха".
Звісно, важко повірити, що в сучасному світі нонатехнологій щось подібне може бути, однак це саме так.
Тут, у прекрасному гірському селі Широкий Луг, серед мальовничої природи, діти змушені ходити в школу, схожу на халупи.
Школа розміщена в трьох пристосованих приміщеннях, вік яких в середньому сягає більше ста років. Старі будівлі відживають своє і стали непридатними для навчання дітей.
Корпуси аварійні, особливо номер один, де знаходяться чотири класні приміщення та вчительська, кабінет директора. Інші два теж не в кращому стані, хоч всюди чисто й охайно.
Опалення пічне, в деяких класах ще досі антикваріатні грубки, які обігрівали не одне покоління школярів.
Немає централізованого водопостачання та внутрішніх вбиралень. А круті сходи - то взагалі окрема тема для хвилювань, особливо через найменших невгамовних вихованців.
У зв'язку з відсутністю нормальних приміщень школа не отримала статус опорної. А вимоги МОН щодо забезпечення навчально-виховного процесу та якості освіти тільки підвищуються.
Радує те, що у свій час районний відділ освіти Тячівської РДА , посприяв у забезпеченні шкільним інвентарем НУШ. Тож класні приміщення на фоні зовнішнього вигляду школи виглядають таки пристойно. Учні забезпечені комп'ютерами, усюди працює Wi-Fi. Однак сама лишень думка про те, що кожного дня змушені перебувати в аварійному приміщенні, лякає.
Вже більше десяти років керівництво школи та села звертаються по різних вищих інстанціях з проханням про нову школу.
Широколузькою сільською радою ще до створення громади виготовлено проєктно - кошторисну документацію на реконструкцію одного з корпусів, що фактично буде будівництвом нової школи.
Проєкт подано на конкурс до державного фонду регіонального розвитку, однак у фінансування на 2021 рік так і не був включений.
Були надіслані неодноразові звернення, у тому числі й від Тячівської райради та голови постійної комісії з питань промислової політики, будівництва, транспорту, енергетики, зв’язку, архітектури та житлово-комунального господарства райради Дмитра Шелемби.
На сьогодні даний проєкт зареєстровано для участі в конкурсному відборі інвестиційних програм (проєктів), що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР у 2022 році.
Як зазначив заступник голови райради Михайло Вурста за результатами даної робочої поїздки буде підготовлено чергове звернення до керівництва області.
Адже школа в ШирокомуЛузі вкрай потребує нового приміщення, а здобувачі освіти - нормальних умов для навчання.
Пресслужба райради