Як токсичні люди «виїдають мозок», «псують кров» і життя - дослідження вчених

Токсична людина дійсно «виїдає мозок» і «псує кров». При спілкуванні з токсичною людиною організм відчуває ту ж реакцію, що і при небезпеці, що насувається.
Це підтвердили дослідження вчених з Єнського університету в Німеччині.
Ви спілкуєтеся з ниючою «вічною жертвою» або з грубою, жорстокою людиною, а мозок реагує так, як ніби до вас наближається тиранозавр або шаблезубий тигр. Або на вас мчить величезна хвиля, або стіна пожежі …

Чи можуть винести мозок і згорнути кров в токсичному контакті

А ви не можете втекти, ігноруючи сигнали мозку. І вступити в боротьбу не можете. Мозок розриває сигнал тривоги, а ви пов’язані соціальними зобов’язаннями і нічого не можете зробити.
Таку ж реакцію викликає спілкування з ненормальною, неадекватною людиною, з непередбачуваною поведінкою. «То як звір, вона завиє, то заплаче, як дитя», – так поводиться неадекватна особистість. Не знаєш, чого і чекати від тиранозавра, який тупотить до нас на пазуристих лапах …
В цей час порушується робота нейронів в гіпокампі.
Цей відділ мозку відповідає за здатність міркувати, за формування емоцій і пам’ять. Ось в цьому відділі мозку все валиться і ламається. І після такого спілкування ми на час втрачаємо здатність тверезо міркувати, емоції виходять з-під контролю, ми втрачаємо пам’ять і поганенько міркуємо.
Ясно, що за кермо сідати в такому стані не можна. Гіпокамп відповідає в першу чергу за просторову пам’ять. І з близькими ми можемо посваритися. І помилок жахливих наробити чимало …
Так ось, через пару тижнів нейрони пошкоджуються дуже сильно. А якщо таке спілкування триває більше місяця, може запуститися програма повного знищення клітин мозку. Токсичний персонаж його буквально «виїдає», це не метафора. Так і є.
Стрес переходить в дистрес і запускається програма руйнування організму; приблизно через місяць.
У крові теж відбуваються серйозні зміни. Псується кров після такого спілкування. Якщо спілкування довге – відновлення може і не відбутися. Розпочнеться хвороба.
Тому мозок дійсно виїдають і виносять. А кров – згортають і псують.
Єдиний вихід – припинити такий контакт. Тому що ризикуєте ви своїм здоров’ям і благополуччям, а не просто погіршенням настрою.
Коли запитують: «а як жити з такою людиною?», – можна дати якісь поради. Але треба пам’ятати просту річ – нейрони все одно пошкоджуються, якщо спілкування затягується.
Це не філософія і не психологія, це фізіологія мозку. Можна пом’якшити удари, напевно. Але наслідки неминучі, якщо такий контакт доводиться терпіти більше місяця …

За матеріалами