У Конго місцеві жителі вбили вісім жінок, яких вважали відьмами

Протягом місяця у трьох регіонах провінції Південне Ківу Демократичної Республіки Конго місцеві жителі лінчували вісьмох жінок, яких звинуватили в чаклунстві.
Про це повідомляє The Guardian.
Неллі Адіджа з «Асоціації жінок у медіа» сказала, що загалом з червня до вересня 2021 року громадська організація зафіксувала 324 випадки, коли у ДР Конго жінок звинувачували в чаклунстві.
Боско Мучуківа, директор і професор соціології Вищого інституту розвитку сільських районів у столиці провінції Букаву, сказав, що сплеск нападів на «відьом» став наслідком «вакууму в управлінні», адже поліція та система правосуддя не виконують свою роботу.
За словами Мучуківи, атаки спровокували «баджаказі» — так у цій місцині називають проповідників і екстрасенсів. Це переважно жінки, які стверджують, що можуть виявляти відьом.
«Це неправда. У них немає жодних здібностей, але вони грають на довірливості людей та маніпулюють ними, щоб залучити ще послідовників, підвищити свою репутацію та отримати більше впливу в селі», — сказав він.
Юрист і експерт парламентського права Мухіндо Чікванін запропонував рішення — «заборонити молитовні цих шарлатанів».
«У 2014 році депутати провінцій схвалили указ, що забороняє використовувати правосуддя натовпу в Південному Ківу, — сказав він. — Однак закон так і не впровадили і не провели належної кампанії, щоб поінформувати про нього громадськість».
«Два роки тому 11 звинувачених ув’язнили на пів року, — сказав Таді Мідерго, адміністративний керівник території Кабаре 
. — Їх звільнили після обіцянки змінити професію, але деякі з них таємно продовжують працювати, як і раніше».Прокурори кажуть, що вистежити осіб, які скоїли вбивства, фактично неможливо. «Щоразу, коли йдеться про самосуд, сільські голови кажуть, що це зробила громадськість, і не називають нікого конкретно», — сказав Мідерго.