Гасили пожежу та надавали медичну допомогу: навчання для рятувальників проводять на Тячівщині

Близько 40 рятувальників разом з медиками та лісниками беруть участь у навчаннях з ліквідації надзвичайних ситуацій. Про це Суспільному розповів начальник ДСНС Закарпаття Роман Гудак. За його словами, упродовж трьох днів – 29, 30 і 31 жовтня учасники вчитимуться гасити пожежу в лісі, шукати людей у горах та надавати медичну допомогу.
Розпочалися навчання о 10 годині в лісі в селищі Солотвино Тячівського району. Участь в них взяли працівники Тячівської пожежно-рятувальної частини, Центру безпеки громадян Солотвинської громади, рятувальники з Румунії, а також представники Грушівського лісництва та волонтери Закарпатської громадської організації "Товариство Червоного хреста України". На кожному етапі навчання в учасників є свій алгоритм роботи.
"У випадку повідомлення про пожежу залучаються наш підрозділ, підрозділ місцевої пожежної команди та підрозділ лісників. Наші дії полягають у тому, щоб якомога швидше прибути на місце події, провести оперативне розгортання, подати воду для ліквідації загорання, а також допоміжними силами, засобами та обладнанням, яке у нас є, допомагати лісникам ліквідовувати пожежу тому, що вона виникає на великій площі і в різних місцях", — розповів Суспільному рятувальник тячівської пожежно-рятувальної частини Василь Бедзір.
Як діяти під час пожежі навчалися і лісничі.
"У нас є спеціальні мобілізаційні плани, відповідно, ми десь мобілізовано збираємося у випадку якоїсь пожежі в лісництві. Є черговий на лісництві, який повідомляє нам про пожежу, тоді нас відправляють на місце пожежі. Я б не сказав, що вона в нас буває часто: десь локалізовано, десь є частинами, десь певні загорання через те, що місцеве населення неправильно поводиться з вогнем", – каже помічник лісничого грушівського лісництва Влад Марин.
Начальник ДСНС Закарпаття Роман Гудак каже: такі навчання рятувальники спільно із румунськими колегами проводять для працівників Центру безпеки громадян Солотвинської громади, який тут функціонує понад два місяці.
"Центр безпеки, який буде займатися не тільки гасінням пожеж, а й буде багатофункціональним, тому що в рамках проєкту "Угорщина, Словаччина, Румунія, Україна", який вони завершують, відбулася закупівля спеціальної техніки – "Баггі" та "Ford Ranger" - такого класу, як є в нашій державній службі, для виїзду на ліквідацію аварій", – розповів Роман Гудак.
"Цей проєкт фінансується Україною, Румунією, Угорщиною. Він коштує десь 650 тисяч євро. Очолює цей проєкт селище Тиршолц. У цьому проєкті беруть участь селища Тиршолц і Керзона з Румунії, селище Солотвино з України, а з Угорщини – місто Ченгер. Ми з маленького селиша, там тільки 3 тисячі жителів. У нас є Центр безпеки, але не такий великий, як тут. Ми маємо маленькі машини для гасіння пожеж, а великих не маємо. Склад – 18 рятувальників. Наші рятувальники завжди першими приїжджають на пожежі", — каже представник румунських рятувальників Грігоре Поп.