70 років чашка простояла в музеї Освенцима, і зовсім недавно в ній виявили схованку - фото

Нацистські концтабори залишили в історії людства глибокий шрам, який досі дуже довго і болісно зарубцьовується. Бухенвальд, Дахау, Освенцим і інші концтабори стали місцем страшної смерті незліченної кількості людей. Більшість з них навіть не знали куди їх ведуть. Вони не могли навіть уявити, що приречені. Нацисти говорили, що їх просто депортують.
З собою речей брати не дозволялося. Нацисти ретельно обшукували кожного. Все, що знаходили, тут же відбирали. Тому люди намагалися заховати якомога надійніше найцінніші речі. У людей була надія, що з часом їх відпустять.
В концтаборах залишилося безліч речей загиблих в’язнів. Тепер ці предмети стали музейними експонатами. Однак навіть зараз ці речі змушують нас дивуватися і сумувати про мільйони замордованих життів.
Зовсім недавно працівники музею Освенцима виявили незвичайну схованку з коштовностями.
Понад сімдесят років золоте жіноче колечко і ланцюжок пролежали в прихованому відділенні, яке розташовувалося під денцем металевої чашки. Виявили знахідку випадково. За довгі роки дно чашки прогнило. Коли хтось із музейників взяв в руки чашку, то помітив, що в ній подвійне дно. Так і відкрилася надовго прихована від людських очей трагедія людини.
Швидше за все, чашка належала одному з в’язнів «табору смерті», який ніколи вже не вийшов живим з бараків Освенцима. Він так майстерно сховав цінності, що нацисти навіть не подумали, що чашка може бути з секретом.
Співробітники музею вважають, що чоловік до останнього сподівався покинути табір живим. На жаль, цього не сталося.
 Кільце і ланцюжок займуть своє місце в музеї Освенцима і стануть сумним символом марних надій в’язнів на життя після концтабору.

Джерело