Тячівщина може опинитися в "червоній зоні", якщо ситуація щодо COVID-19 не покращиться

Саме на цьому було акцентовано увагу під час наради 05.11.21.в малому залі Тячівської райради. 
Участь взяли керівництво району - голова Тячівської РДА Тімур Аверін із першим заступником Олександром Шеверею, в.о. голови районної ради Михайло Вурста. 
А також - заступник начальника Тячівського відділу поліції Андрій Вайнагій,  директор КНП Тячівської районної ради  "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Михайло Даруда, представники територіальних громад та медики району.  
Присутні обговорили ситуацію щодо COVID-19 та  хід вакцинації проти цієї небезпечної недуги серед населення.
Насамперед голова РДА Тімур Аверін озвучив оперативну інформацію станом на 05.11.21, за якою, на жаль, Тячівщина продовжує лідирувати за кількістю хворих і померлих. Найбільший спалах зафіксовано  04.11.21 -  72 людини за добу, з яких  у Тересвянській громаді - 24. Всього за два тижні захворіло 500 мешканців району, серед яких  - 58 вакцинованих, однак всі вони лікуються вдома. Це свідчить про те, що вакцинація допомагає перенести ковід у легкій формі. 
Кількість госпіталізацій при важких станах зростає саме у невакцинованих осіб. Так, у  Тячівську лікарню за минулу добу поступило 7 людей, і у 5 з них було підтверджено ковідне захворювання.  На даний час у медзакладі перебуває 101 хворий, з яких кисневозалежних - 82, у реанімації - 10, підключено до ШВЛ - 8. На жаль, за останній тиждень від ускладнень, спричинених інфекцією померло 7 людей.   
Найбільше  хворих на ковід зафіксовано у Тячівській громаді -  120 осіб, Нересницькій - 99, Тересвянській - 68, Солотвинській - 59,  Буштинській - 45.
За останню добу вакциновано  455 осіб при плановому показнику 1742 на добу, визначеному для того,  щоб район зміг нормально функціонувати навіть у "червоній зоні". 
Загалом з  початку вакцинальної кампанії 30 193 особи повністю імунізовані, що становить 16,1% від загальної кількості жителів району.Згідно аналізу даних вакцинації громадян від COVID-19, то найбільша кількість вакцинованих першою та другою дозами в Тячівській ТГ - 6780 осіб.
Статистика в інших громадах наступна: Вільховецька ТГ - 3805 осіб; Солотвинська ТГ - 3674; Нересницька ТГ - 3586; Буштинська ТГ - 3379 ; Дубівська ТГ - 2500 ;Тересвянська ТГ - 2351 ; Углянська ТГ - 2142 особи.
Найменше вакцинованих в Бедевлянській ТГ - 1377 осіб та Усть-Чорнянській ТГ  - 599 осіб.

Відтак, щоб запобігти новим спалахам і загалом не допустити переходу району в "червону зону" потрібно максимально активізувати роботу з імунізації населення.
Як відмітив директор Центру первинної медико-санітарної допомоги" Михайло Даруда на території району розгорнуто локальну мережу вакцинації з постійно діючими центрами та пунктами вакцинації.  У роботі задіяні  мобільні  медичні бригади та сімейні лікарі, які пройшли відповідні курси та отримали сертифікати, що дозволяє їм проводити вакцинацію. Найближчим часом на навчання буде направлено ще частину медиків, оскільки навантаження дуже велике.  Планується організувати ще більше локацій з вакцинації безпосередньо на місцях для максимальної зручності мешканців населених пунктів. 
В наявності достатня кількість вакцин Pfizer, CoronaVac та AstraZteneca, які бажаючі можуть обирати на вибір.
В.о. голови Тячівської райради Михайло Вурста наголосив щодо посилення масово-роз’яснювальної роботи, в тому числі серед релігійних конфесій. І не лише з питань вакцинації,  а й дотримання санітарно-епідемічних норм з метою недопущення розповсюдження COVID-19 та інших інфекційних хвороб загалом. Адже, на жаль, у районі окрім ковіду,  поширені такі небезпечні захворювання як туберкульоз тощо. 
Заступник начальника Тячівського відділу поліції Андрій Вайнагій, зауважив, що незважаючи на карантинні обмеження, які діють при "жовтій зоні", проводяться масові заходи. Відтак працівниками поліції зафіксовано порушення при  святкуванні весіль та ювілеїв, які були викриті в деяких населених пунктах району. 
У підсумку наради узгоджено алгоритм подальший дій у боротьбі з поширенням короновірусної інфекції на території району. 
Доручено посилити контроль за дотриманням протиепідеміологічних заходів  та пришвидшити процес вакцинації населення.
І загалом спільними зусиллями робити все можливе, щоб узабезпечити район від потрапляння в "червону зону" епідеміологічної небезпеки.  
Л.Немеш
https://rajrada-tyachiv.gov.ua/news/