Попереду великі перспективи, - Іван Синетар про розвиток Буштинської громади

Головні напрацювання, нові проекти та потреби громади обговорили на зустрічі з депутатами Буштинської громади та керівниками місцевих відділів та управлінь нардеп Михайло Лаба та депутат Закарпатської обласної ради Іван Синетар.

Йшлося, зокрема, про розвиток підприємництва та інвестиційні проекти. У громаді півтора місяці тому відкрили Центр розвитку та міжнародної співпраці. Команда Руслана Янчія створила власну модель Агенції регіонального розвитку. Основні напрямки - написання грантових проектів і  комунікація з бізнесом. Йдеться не лише про інформування підприємців щодо новацій та можливостей допомоги, а й про реальну підтримку проектів малого бізнесу та перспективних стартапів. У планах - не лише реєстр місцевого бізнесу, а й створення Ради підприємців. Задля діалогу і тіснішого контакту.

Важливе серед обгвореного - й питання розвитку туризму. Від локальних фестивалів, активізації туристичного збору до ремонту доріг.

- Насправді, це цілий комплекс заходів та завдань. Відвідали також Буштинський парк, відновлення якого разом з Русланом Янчієм, за підтримки народних депутатів ставимо собі за пріоритет. Уже цьогоріч розпочали ремонт пішохідних зон та центральної частини. Об'єкт величезний, проект масштабний, але повернути йому колишню славу регіонального центру відпочинку та розваг - наша спільна мета.
Переконаний, ремонт дороги Синевир-Колочава-Буштино, який передбачає відновлення найпроблемніших відрізків центральних доріг громади, дасть потрібний поштовх. Треба ще відновити локальні шляхи у Кричові та Новобарові, і турист сам відчує різницю. Місцеві кажуть, що гості тутешніх закладів відпочинку, якраз помічають головний недолік - стан доріг. Цьогорічні ремонти, переконаний, змінять ситуацію докорінно та пожвавлять життя всієї Тереблянської долини, дадуть змогу розвивати інвестиційні проекти, - наголосив Іван Синетар.

Обговорили і розвиток освітньої та амбулаторної мереж. Через обсяги держсубвенції труднощі цьогоріч виникли чи не в кожній громаді області, зазначив народний депутат України від "Слуги Народу" Михайло Лаба. Він наголосив: команда Президента
змінюватиме ситуацію у новому бюджетному році, але важливо також раціоналізувати витрати. Профільні керівники озвучили потребу у шкільному автобусі, кареті швидкої для Тереблі та оснащенні спортивного клубу. Михайло Лаба та Іван Синетар пообіцяли зробити все можливе на своїх рівнях, щоб допомогти громаді в цих питаннях.

- Точно знаю, що попереду великі перспективи, і завжди допомагатиму рідній громаді розвиватись. Хочу також подякувати всій команді, яка працює пліч-о-пліч з нами за позицію та наполегливість. Друзі, треба триматись разом та відрізняти політичну кон'юнктуру від роботи на користь громади. Об'єднуймось! - резюмував депутат обласної ради від Тячівщини Іван Синетар.