На Закарпатті платники сплатили майже 7,4 млн грн екологічного податку

У січні-жовтні 2021 року до бюджетів всіх рівнів надійшло майже 7,4 млн грн екологічного податку. Про це інформує начальник Головного управління ДПС у Закарпатській області Олексій Петріченко.
За словами керівника податкового відомства Закарпаття, ця сума майже на 2,2 млн грн більша, ніж за відповідний період минулого року. Зокрема, у жовтні цього року надходження з цього податку склали 645 тис. гривень.
У головному управлінні ДПС у Закарпатській області нагадують, що Податковим кодексом України встановлені ставки екологічного податку:
– за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення;
– за скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти;
– за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах;
– за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);
– за тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.
Крім того, абзацом дев’ятим п. 4 розд. XIX «Прикінцеві положення» ПКУ передбачено, що Кабінет Міністрів України щорічно до 1 червня у разі необхідності вносить до Верховної Ради України проект закону про внесення змін до ПКУ щодо ставок оподаткування, визначених в абсолютних значеннях, з урахуванням індексів споживчих цін, індексів цін виробників промислової продукції, зокрема з екологічного податку.
Слід зазначити, що Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», який набрав чинності 01.01.2019, внесені зміни, зокрема, до п. 243.4 ст. 243 ПКУ згідно з яким ставка екологічного податку за викиди двоокису вуглецю становить 10 гривень за 1 тонну.
Відділ інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Закарпатській області