Церковний орган із Округлої відреставрували в Мукачеві

Найстаріший діючий орган в Закарпатті та Україні, який свого часу був побудований у с.Округла, – щойно відновлений у каплиці Святого Йосифа в Мукачеві.
Відтепер тут можна послухати, як звучить музика, якій понад 200 років.
Про це розповів  Шандор Шрайнер, унікальний майстер та музикант родом із Солотвина, який відновлює органи. З його слів, колись на території сучасного Закарпаття було 65 органів, з яких 10 знищено. 32 звучали у римо-католицьких церквах, 32 – у реформатських, також в Ужгородській філармонії встановлений єдиний в області світський орган. 
Орган, що відновили в каплиці Святого Йосифа, був спочатку встановлений у храмі с.Округла у 1810-х роках, на фасаді органу чітко видно герб Австро-Угорщини з двоголовим орлом та стиль роботи тогочасних майстрів.
Шандор Шрайнер розповідає: зберегти орган автентичним просив єпископ-ординарій Мукачівської римо-католицької дієцезії Антал Майнек.
Дерев’яна клавіатура з клавішами зі слонової кістки має свої особливості: без спеціальної підготовки грати на органі навряд чи зможе будь-який музикант.
Освятять унікальний відновлений інструмент вже незабаром, 22 листопада, на день Святої Цецилії, покровительки церковних музик.
За матеріалами видання «Veritas».
https://druzhba.uz.ua/