Іван Синетар прозвітував про роботу та поспілкувався з жителями громад Тячівщини

Річний звіт про зроблене за рік депутат Закарпатської обласної ради представив у розрізі окремих громад, попередньо запросивши місцевих жителів на зустрічі у Нересниці, Углі та Буштині.
Спілкування з мешканцями Нересницької громади відбулось у Будинку культури. Почути про виконане та озвучити нагальні потреби прийшли понад шість десятків людей, на зустрічі також був присутній голова громади Василь Гасинець. Основним пріоритетом, зазначив Іван Синетар, починаючи звіт, стали дороги. Вдалось забезпечити відновлення відрізків місцевих доріг Нересниця - Широкий Луг, Нересниця - Терново - Тересва, Нересниця - Підплеша. 
– На критично проблемні відрізки Дубове-Бедевля було 8 млн.грн. на початку року, урешті, вдалось збільшити фінансування до майже 30-ти. Відтак, у Ганичах капітально відремонтовано 2 км дороги. Ще майже 5 км - ямковим. Безумовно, продовжимо, у 2022-му ці роботи. Неодноразово приїздив на будівництво школи в Тернові. Цьогоріч на добудову закладу виділили 5 млн. грн., 800 тис. - співфінансування громади. Проект важливий і довгоочікуваний, радий, що доклав зусиль до його реалізації. Терново та Нересниця отримали сучасні карети швидкої допомоги. Безумовно, це лише початок, - зазначив Іван Синетар. 
Місцеві на зустрічі озвучили і головні проблеми. Зокрема, директор Тарасівського опорного закладу Іван Руснак розповів про нагальну потребу в шкільному автобусі. У школі вчиться понад пів тисячі учнів, з них майже дві сотні щодня добираються з 4 присілків. Звучало і кілька важливих питань щодо освітніх закладів. Зокрема, щодо добудови Тарасівської школи, на яку вже є проектно-кошторисна документація. 
– Працюю і над проектом нової школи у Широкому Лузі. Та, що є зараз, гордиться лише для музею - будівлі більше сотні років! Проект сучасного закладу коштує майже 60 млн.грн., і зроблю все можливе, щоб допомогти віднайти ці гроші. За рахунок соцеконому, включення у Велике будівництво, або інших капітальних витрат. Також детальніше вивчу питання добудови школи в Нересниці. Почув і про проблему з опалювальною системою у Новоселицькому садочку - вона застаріла і потребує заміни. Перший крок потрібен від громади – проект. Коли він буде, зможемо знайти кошти, - наголосив депутат. 
Говорили і про проблемний скельний карніз на дорозі Дубове-Бедевдя поблизу Ганичів. Геологічні роботи та експертиза проведені, але проекту ще нема. Попередньо вартість робіт іноземні експерти оцінили у понад 2 млн.євро - майже нереальна сума. Будуть шукати альтернативні шляхи укріплення і працювати над виготовленням проектно-кошторисної документації у 2022-му, поінформував Іван Синетар. 
Дороги - головний біль Углянської громади. На зустрічі у сільраді місцеві депутати та активісти скаржились на необхідність ремонту основних шляхів. Проблема не лише у відсутності достатнього фінансування, а й у невмінні використати гроші, відтак, халатності підрядника, вважає Синетар:
– Кілька тижнів тому сприяв виділенню 500 тис.грн. з обласного бюджету на ямковий ремонт моста та відрізку біля нього у Великій Угольці. Сьогодні спеціально туди приїхав. Обуренню немає меж! Підрядник звітує, що використав 45 тонн асфальту і використав кошти. А по факту - засипано кілька ям і вирівняний шматок переправи. Ініціюю розслідування використання коштів та оцінку якості робіт. Більше того, наполегливо рекомендував місцевим депутатам створити робочу групу, яка стежитиме за ремонтом таких об'єктів і контролюватиме якість. Щодо Малої Угольки. Там ситуація найгірша - шляху просто нема. Хоча він веде до природних родзинок, нацпарку, Карстового мосту, сюди їздять тисячі туристів. Тут бачу єдиний шлях. У розрізі ремонту автодоріг Малого Карпатського кола ініціюю повне відновлення вищезгаданої дороги. Таким чином є великий шанс, що гроші виділять через держсубвенцію. 
Цьогоріч, зі слів депутата, вдалось пролобіювати шкільний автобус для Углянської школи. Але, як розповіла керівниця Марія Рошко, у закладу є ще одна проблема: 
 – У корпусі для старших класів, де навчаються чотири сотні дітей, нема внутрішніх туалетів. Вірю, що громада допоможе виготовити проектно-кошторисну документацію, а ви допоможете знайти фінансування. 
Також Іван Синетар нагадав про виділені 150 тис. грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації реставрації храму Святого Миколи Чудотворця в Колодному, висловивши сподівання, що громада та особисто її керівник Іван Немеш активізують процес, бо замовником ПКД є саме ОТГ. 
Майже півтори години спілкувались з мешканцями Буштинської громади у приміщенні місцевого ЦНАПу.
– Вдалося включити дорогу Синевир-Колочава-Буштино у Мале Карпатське коло, відтак відремонтувати її відрізок у межах громади - від Буштина до Тереблі. У Буштині залишилось ще закінчити частину дороги від переїзду по вулиці Травневій. Дорога фактично переведена на рівень держави, відтак буде якісно відновлена та обслуговуватиметься. Шлях пролягає поряд з основними туристичними магнітами Закарпаття, і добре, що Тереблянська долина теж серед них. Це поштовх для розвитку туристичного потенціалу, - розповів депутат. 
Разом з Русланом Янчієм почали масштабне відновлення парку:
– Особисто сприяв виділенню 300 тис.грн. з обласного бюджету. Завдяки підтримці народного депутата Михайла Лаби вдалось пролобіювати 18 млн.грн. на стадіон - нарешті громада матиме зручний, професійний, багатофункціональний спортивний майданчик. Більше того, є ідея за рахунок окремої держсубвенції розбудувати парк, ескізний проект вже готується, зроблю все, щоб такий формат відновлення став реальним, - сказав Іван Синетар.  
Кілька запитань на зустрічі з мешканцями громади стосуватись саме спортивної інфраструктури. Голова громади Руслан Янчій розповів:
– Ми виготовили проект будівництва спортивної школи. Це буде сучасний заклад з різними секціями для якісного, корисного та цікавого дозвілля наших дітей. Проект масштабний – лише проектно-кошторисна документація коштує 1 млн.200 тис. грн., кошти на неї віднайшли у місцевому бюджеті. А от з реалізацією точно потребуватимемо допомоги нашого депутата та фінансування з держбюджету. 
Здобутком Синетар назвав і передачу Тереблянського кварталу на баланс Буштинської громади. 8 багатоквартирних будинків на 116 осель, 17 індивідуальних помешкань, школа та садок функціонуватимуть як єдиний комплекс на користь громади та району – залагоджуються юридичні нюанси, стартує відновлення частково понищеного майна та пошук  інвесторів для розвитку. Йдеться про солерудник та алергологічну лікарню. 
Також депутат зазначив, що цьогоріч Тячівщина отримала найбільше шкільних автобусів та швидких. Дві з них вже використовують Буштино та Чумалево. Місцеві мешканці говорили і про необхідність ремонту місцевих шляхів - у Кричові та Новобарові. Щойно будуть проекти, пообіцяв депутат, лобіюватиме виділення грошей на ремонт з обласного бюджету. Також ставить собі у пріоритет на 2022-й допомогу з фінансуванням капремонту та реконструкції шкіл у Новобарові та Дулові.
Керівникам усіх громад Іван Синетар порадив підготувати проектно-кошторисну документацію на невеликі проекти до 500 тис.грн. Наприклад, заміна котлів опалення чи вікон у школах, оновлення харчоблоків у садочках, основи для спортмайданчиків. Бо коли є вільні бюджетні кошти, використати їх оперативно можна лише на об'єкти з готовою проектно-кошторисною документацією.