У Тячеві вшанували пам'ять жертв Голодомору - фоторепортаж

Сьогодні  в Україні вшановують  пам’ять жертв Голодомору 1932 - 1933 років.  
З цієї нагоди у Тячеві, в будинку культури відбувся скорботний захід, який підготували й провели працівники Центру культури і мистецтва Тячівської міської ради - директор Наталія Сасин. 
Участь взяли - керівництво та представники районної і міської влади, зокрема: голова Тячівської РДА Тімур Аверін, голова районної ради Юрій Берінде, міський голова Іван Ковач, заступники та працівники міської ради, установ та організацій громади, освітяни, учнівська молодь, священнослужителі.
Ведуча заходу Мирина Шобей озвучила  жахливі історичні факти:  
...666 днів 30-мільйоний народ страждав, мучився, вмирав.
Від голодомору 1932–1933 років, загинуло близько 12 мільйонів, вивезено до Сибіру 3 млн. українців. Повні демографічні втрати, включаючи катастрофічне зниження народжуваності під впливом голоду сягають від 15 до 18 млн. чоловік. Під час Голодомору в Україні помирало від 17 до 25 людей в хвилину
Що ж забрали з собою в могили ті мільйони великомучеників голодного року?
Гени розуму, здоров’я, досконалості фізичної й духовної, гени милосердя і справедливості, людяності й відваги, всіх мислимих людських чеснот і талантів. Обривався вічний живий ланцюг поколінь...
Пам’ять мільйонів українців, які загинули мученицькою смертю від голоду учасники заходу вшанували хвилиною мовчання.
Відтак перед присутніми виступили вихованці Тячівського центру позашкільної роботи з літературною композицією, присвяченою цим трагічним сторінкам історії українського народу.
Вокальний дует викладачів Тячівської дитячої школи мистецтв, у складі Ірини Турчиняк та Андріани Поп, виконали музичну композицію «Свічка». 
Відтак  учасників заходу було запрошено приєднатись до Всеукраїнської акції «Засвіти свічку» і запалити свічку пам’яті, в знак вшанування невинно замученого голодом українського народу. 
Дійство перемістилось  до центрального входу  будинку культури, де з лампадок було викладено символічний хрест. Священнослужителі церков міста та громади відслужили панахиду за закатованими голодом українцями.
Настоятелі  тячівських храмів:  Святої великомучениці Варвари  о. Петро Яким та Свято-Покровського о.Іван Монич, а також Свято-Вознесенського с.Руське Поле о.Микола Гамада відмітили жертовницьку смерть мільйонів людей  та закликали берегти світлу пам'ять про невинно убієнних українців  в часи голодомору. 
Учасники заходу  також мали можливість ознайомитись з матеріалами тематичної виставки, яку підготували працівники Центру та виставку картин учнів ДШМ громади.
Вихованці недільної школи при  Свято-Вознесенському храмі с.Руське Поле виклали на площі напис із лампадок "Вічна пам'ять" .
Минатимуть роки, змінюватимуться покоління,  та український народ  ніколи не забуде трагічних лихоліть 1932-1933 років на своїй  рідній землі. 
Любов Немеш