На Закарпатті двох школярів засудили до умовного терміну за ДТП на краденому авто

Двоє 16-ти та 17-річних хлопців отримали по два роки умовно за скоєння ДТП на краденому ВАЗ.

У вересні 2020 року на Рахівщині, школярі заради розваги викрали авто, проте не впоралися з керуванням та перекинулися. Після автопригоди хлопці втекли, залишивши авто у кюветі.
Під час розгляду справи у суді школярі пояснили, що вкрали ВАЗ-21093, бо хотіли покататися, а коли авто перекинулося – злякались і втекли. У суді хлопці розкаялися, просили їх суворо не карати.
Власник автомобіля подав заяву до суду про розгляд справи без нього, оскільки перебуває закордоном. Ніяких претензій до підлітків чоловік не мав та у своїй заяві зазначив, що хлопці відшкодували йому збитки.
Представник служби у справах дітей Рахівської РДА Олеся Шмолнавер під час судового засідання пояснила, що неповнолітні наразі перебувають на обліку як особи, які скоїли злочин. Проте, до цього часу на обліку не перебували.
Суддя Рахівського районного суду Марія Марусяк визнала обох школярів винними за ч. 2 ст. 289 ККУ (незаконне заволодіння транспортним засобом за попередньою змовою осіб) та присудила по 5 років позбавлення волі, звільнивши хлопців від покарання іспитовим терміном на 2 роки. Школярі мають право на оскарження вироку протягом 30 днів.