ОЗ "Берізка" Тячівської райради передається у комунальну власність Буштинської громади

Заступник голови Тячівської районної ради Михайло Вурста навідався на сесію  Буштинської селищної ради, яка відбулася 25 листопада 2021 року.  
Відтак виступив перед депутатами і роз'яснив ситуацію щодо передачі  оздоровчого закладу "Берізка" Тячівської райради у комунальну власність Буштинської  селищної ради 
Відповідне рішення про це прийнято на 5 сесії 8 скликання Тячівської районної ради ще 30.09.21 р. 
Цим рішенням депутати узгодили процедуру передачі майнових прав засновника Оздоровчого закладу "Берізка" Тячівської районної ради Буштинській селищній раді, відповідно до чинного законодавства у сфері  адміністративно - територіального устрою.
Тобто, всі  заклади районного рівня, які  розміщені на території громад, в умовах децентралізації,  передаються на баланс ради базового рівня.  На жаль, у районному бюджеті  не передбачено коштів на їх подальше утримання. 
Таким чином "Берізка", яка заснована районною радою у грудні 2009 року та знаходиться в селі Вонігово  Буштинської громади, повинна перейти у її підпорядкування.
У закладі створена прекрасна матеріально-технічна база для відпочинку та оздоровлення дітей протягом цілого року.  З дня існування  тут перебувало близько 9489 дітей.  В основному - це вихованці шкіл Тячівського району пільгових категорій -  багатодітних, малозабезпечених родин, діти – сироти, інваліди та ін.
На даний час роботу закладу призупинено через відсутність фінансування, що призводить до накопичення заборгованості по зарплаті. 
Відтак як наголосив Михайло Вурста районною радою створено спеціальну комісію з числа депутатів у склад якої входить і селищний голова Руслан Янчій по здійсненню процедури передачі оздоровчого закладу. 
За результатами роботи комісії узгоджено певні умови та зобов'язання сторін. Відтак своїм рішенням на сесії,  Буштинська селищна рада повинна прийняти "Берізку" на свій баланс. 
Якщо цього не буде зроблено найближчим часом, районна рада буде шукати інші шляхи для забезпечення функціонування  і подальшого розвитку закладу. 
У підсумку обговорення даного питання депутати Буштинської селищної ради домовились створити свою комісію з вивчення і прийняття остаточного рішення щодо "Берізки". - повідомляє Тячівська райрада.
https://rajrada-tyachiv.gov.ua/