У Румунії проєкт будівництва мосту над Тисою " Сігету Мармацієй - Біла Церква" подано на фінансування

За інформацією партнерів із Румунії :
Національна компанія з управління дорожньою інфраструктурою Румунії  у партнерстві з Радою Повіту Марамуреша ( Румунія) подали заявку на фінансування для досягнення інвестиційної мети "Міст через Тису в районі Тепліца Сігету Мармацієй" для отримання грантового фінансування, виділеного  в рамках Операційної Програми Великої Інфраструктури 2014-2020 роки. 
В вересні поточного року Національна компанія з управління дорожньою інфраструктурою Румунії підписали з Радою Повіту Марамуреш угоду про Партнерство  для будівництва мосту через річку Тису.
За інформацією від румунських колег, наразі документація запущена в електронній системі державних закупівель Румунії і перебуває у процесі відбору для перевірки Національним Агенством з питань державних закупівель Румунії.
Строки подання пропозицій 
Відкриття пропозицій - 21 січня 2022 року;
Строк оцінки пропозицій - 60 робочих днів;
Початковий порядок - квітень - травень 2022 року;
Кінцевий термін виконання технічного проекту, включно з його затвердженням та отриманням повноважень на будівництво – перша декада жовтня 2022 року.
Щодо завершення виконання робіт, орієнтовний термін – червень 2024 року.
Міст через Тису складатиметься з двох паралельних мостів, з відстаню 3 метри між ними кожний, з двома смугами руху в одному напрямку та загальною довжиною 261.20 метрів. Проектом також передбачено 1,2 кілометра нової дороги, будівництво 5 дренажних мостів, 1 перехрестя обертаційного типу та прикордонний пункт.
Сполучення з Румунією, яке буде  створено шляхом будівництва мосту через річку Тиса, є надзвичайною можливістю  для розвитку обох громад на берегах річки Тиси, шляхом збільшення мобільності людей і товарів, упорядкування торгівлі за рахунок скорочення часу в дорозі і не в останню чергу, залучення інвесторів.
Загальна вартість проєкту становить 154,212,613.86 RON лей ( приблизно 36 717 288,8 USD) та буде фінансуватися в рамках Операційної Програми Великої Інфраструктури 2014-2020 рр., з яких 85% внесок Європейського Союзу з Європейського Фонду регіонального розвитку, 15 % власний внесок румунської країни, решта представляють недоцільні витрати з урахуванням ПДВ.
Згідного чинного законодавства Румунії платежі будуть виконані Національною компанією з управління дорожньою інфраструктурою Румунії,  а тендерні процедури і реалізація будуть координовані Радою Повіту Марамуреш.
Міст через річку Тиса, який з'єднає Україну та Румунію є стратегічним значенням для розвитку обох суміжних регіонів країн та підвищенням рівня життя громадян, повідомляє Солотвинська селищна рада.