Понад 21 млн грн отримали від НСЗУ лікарні Закарпаття за лікування COVID-19 у ІІІ кварталі 2021

Лікування пацієнтів з COVID-19 оплачує Національна служба здоров’я. Для пацієнта медична допомога у стаціонарі безоплатна.
634 пацієнти з ковідом були госпіталізовані на Закарпатті з липня по вересень 2021 року. З них 274 у легкому стані, 220 у середньому та 140 — важкому. За їх лікування НСЗУ заплатила більше 21,3 млн грн 9 лікарням області. Стаціонарну допомогу пацієнтам в цей період надавали 14 медичних команд. 
Станом на сьогодні в області вже 16 лікарень мають договір з НСЗУ на госпіталізацію пацієнтів з ковідом. НСЗУ укладає договори лише з тими лікарнями, які входять у визначений перелік для госпіталізації та відповідають вимогам. 
Лікування пацієнтів з COVID-19 у медзакладах в стаціонарних умовах є безоплатним. У тому числі і ліки, передбачені протоколом лікування COVID-19 та Національним переліком лікарських засобів.
Зокрема, безоплатними є: 
огляд, тестування на COVID-19;
вся подальша медична допомога. В тому числі киснева підтримка, інтенсивна терапія та підключення до апаратів ШВЛ та ЕКМО; 
вся діагностика та аналізи; 
ліки та знеболення. 
Найефективнішим способом запобігти важкому перебігу коронавірусної хвороби і госпіталізації є вакцинація. Вона також безоплатна і входить у Програму медичних гарантій.
За даними електронної системи охорони здоров’я, за третій квартал 2021 року в області провакциновано 119 231 осіб, з них двома дозами 81 981. 
За проведення вакцинації проти ковіду медзакладам також платить НСЗУ. Так, з липня по вересень за цим напрямом заклади Закарпатської області отримали 7,2 млн грн. 
Для того, щоб щепитися від COVID-19, не потрібна декларація з сімейним лікарем. Пройти вакцинацію від коронавірусу можна у будь-якому зручному пункті щеплення. Шукайте пункти на сайті vaccination.covid19.gov.ua.