18 чудес світу, що зникають у нас на очах

У міру зростання населення, ми все більше і більше впливаємо на навколишнє середовище. На думку експертів, якщо ми не почнемо діяти разом і терміново, то наступне покоління ніколи не побачить такі неймовірні місця, як ці.
Побачити обов’язково!
Глейшер (національний парк, США) – 30 років.
Всього лише 100 років тому тут було 150 льодовиків. До 2014 року їх залишилося 24, які розтануть до 2045 року. А разом з льодовиками зникне вся екосистема з унікальними видами рослин і тварин.
Тадж-Махал – 5 років
Будівництво Тадж-Махала почалося в 1632 році, але в останні роки забруднене повітря почало роз’їдати чудовий фасад з білого каменю, а річка, яка веде до бань, занадто забруднена. Все стало настільки погано, що Тадж-Махал, як очікується, буде відкритий для громадськості лише протягом наступних п’яти років. З того моменту на нього можна буде подивитися тільки здалеку.
Мадагаскар – 35 років.
Більше 80% флори і фауни Мадагаскару унікальні. Ось чому безпрецедентні рівні лісозаготівель настільки тривожні. Тільки мала частка лісів, які покриває острів, залишається сьогодні. Якщо це триватиме, то острів залишиться голим протягом 35 років і зруйнується середовище проживання лемурів і інших унікальних істот.
Венеція – 85 років
Венеція затонула на 25 см за останні 100 років і, якщо рівень моря і далі зростатиме нинішніми темпами, великі шпилі й куполи міста будуть втрачені до 2100.
Западина Конго – 25 років
Майже 10 мільйонів акрів цього величезної середовища губляться щороку через експлуатації людей. Другий за величиною дощовий ліс в світі в басейні річки Конго є одним з найбільш біологічно різноманітних місць на планеті, і дві третини можуть бути втрачені до 2040.
Острови Мадлен – 75 років
Піщані пляжі і піщані скелі цього канадського раю, як правило, захищені стіною морського льоду, який приймає на себе впливу поганої погоди. Але цей лід тане. І разом з тим ослаблені узбережжя острова піддаються силі штормів. Узбережжя розмивається на 100 см в рік. І цілі острови будуть схильні до ризику зникнення в море, коли через 75 років лід зникне.
Альпи – 35 років
В Альпах температура подвоїлася в порівнянні з мінімумом. Таким чином, великі льодовики, що прикрашають ці чудові піки, не будуть вічними. Деякі експерти прогнозують, що снігу вже не залишиться протягом 50 років.
Мертве море – 50 років
За останні сорок років Мертве море скоротилося більш ніж на одну третину від свого початкового розміру. Вода просто-напросто випаровується швидше, ніж річка Йордан може поповнити його запаси, залишаючи поля безплідної землі, покритої сіллю. В такому темпі Мертве море може висохнути протягом 50 років.
Великий Бар’єрний Риф – 100 років
Найбільш приголомшливі рифи в світі можуть зникнути протягом 100 років. Підвищення рівня кислоти в морях і температур в океанах руйнують Великий Бар’єрний Риф, який приваблює мільйони відвідувачів щороку. Ми вже починаємо бачити наслідки: масивні області коралів зблякли. Риболовля та туризм – також загроза цього чудового природного чуда.
Мальдіви – 100 років
Мальдіви – найнижча країна на Землі, всього в 2 метрах над рівнем моря. Це означає, що протягом 100 років, вся країна буде під водою і вже розпочато евакуацію з деяких найбільш уразливих островів.
Еверглейдс – 40 років
Забруднення з ферм, інвазивні види – все це поставило під загрозу крихке водно-болотне угіддя. Більше 60% води з парку перенаправлені в міста і, як наслідок, Еверглейдс зменшився наполовину від розміру в 1900 році.
Сейшельські Острови – 50 років
Сейшельські острови складаються з 115 островів, які так неймовірно красиві, що їх часто порівнюють з Едемом. Але, країна занурюється через вимирання коралів. З втратою коралових рифів через підвищення температури моря, Сейшельські острови втрачають природний захист від ерозії. Експерти очікують, що архіпелаг опиниться під водою через 50 років.
Патагонія – 50 років
Патагонія – майже магічне місце за зовнішнім виглядом. Це найбільше льодове поле в світі, але гірські льодовики тануть в 100 разів швидше, ніж будь-коли за останні 300 років. За останні п’ять років десятки льодовикових озер практично зникли.
Долина Царів – 150 років
Гробниці, приховані в Долині царів, протрималися більш ніж 3000 років, але тепер через величезне числа туристів, які відвідують це місце, можуть зникнути через постійну ерозії.
Галапагоські острови – 100 років
У 1835 році Чарльз Дарвін відвідав Галапагоські острови, і неймовірні дикі тварини, яких він знайшов там, надихнули його на найбільш важливі наукові відкриття в людській історії. Тепер 45 видів на Галапагоських островах вимерли або перебувають на межі зникнення. Риболовля та туризм вважаються найбільш впливають факторами.
Гора Кіліман 20 років
Найвищий пік Африки є улюбленим мандрівниками місцем через неймовірну природну красу і чудове навколишнє середовище, на яке найкраще дивитися зверху. Легендарна сніжна шапка Кіліманджаро скоротилася на 85% протягом останнього століття. Вчені попереджають, що гора залишиться без снігу протягом 20 років.
Велика Китайська Стіна – 20 років
Піщані бурі на північному заході Китаю завдають кургани і руйнують стіну знизу, а в інших областях величезна кількість людей, які гуляють на стіні кожен день, руйнують її зверху. Експерти вважають, що величезні ділянки цієї монолітної конструкції підлягають ремонту або повинні бути закриті для публіки протягом 20 років.
Науру – 50 років
Науру – це найменша країна в світі, що займає територію 20 кв. км, і друга найменш населена країна після Ватикану. Кораловий риф, що оточує острів, багатий фосфатами, видобуток якого викликала хаос в навколишньому середовищу острова і завдала шкоди здоров’ю населення. Жителі планують покинути колись прекрасний острів в найближчому майбутньому.
Джерело