Президент має ветувати законопроєкт 5600, що атакує дрібний та середній бізнес, – «УДАР Віталія Кличка»

Верховна Рада 255 голосами прийняла у другому читанні так званий «податковий» законопроєкт №5600, який значно погіршить життя українським підприємцям. Політична партія «УДАР Віталія Кличка» негайно звернулася до Президента з вимогою застосувати щодо нього право вето.

«В «УДАРі Віталія Кличка» ще до офіційної реєстрації законопроєкту відразу заявляли, що уряд під виглядом боротьби з олігархами замислив посилити фіскальний тиск на бізнес і атакувати середній клас українців.

Свідченням цьому, зокрема, є:
  • збереглася норма про мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ), яке платитимуть користувачі землею (особи чи компанії). Тобто незалежно від того, чи отримав фермер чи власник землі прибуток, він має заплатити державі мінімум 5% від вартості землі. Наприклад, фермерське господарство орендує 10 га на Київщині. Компанія має найманих
  • працівників, із зарплати яких відраховує ПДФО та військовий збір. Після запровадження МПЗ компанії доведеться заплатити більше податків. Якщо сума всіх сплачених компанією податків буде меншою за визначене МЗП, то цю різницю доведеться доплатити;
  • селяни змушені будуть платити податки за продаж продуктів, вирощених на своєму городі біля будинку. Так їх хочуть зобов’язати сплачувати податок на доходи фізосіб (18%) у разі, якщо отриманий від продажу продуктів дохід перевищить 12 мінімальних зарплат (у 2021 році цей показник становив 72 тис грн, у 2022 році – 78 тис грн.);
  • хоч депутати і відмовилися оподатковувати продаж квартир ПДВ в 20%, що б призвело до зростання їхньої вартості для українців, проте в законопроєкті передбачена норма справляння ПДФО 18% з продажу другої та третьої квартири в рік, що автоматично потягне зростання вартості квартир для українців;
  • передбачені норми законопроєкту позбавляють права бути платниками єдиного податку четвертої групи для дрібних та середніх виробників курятини, що може призвести до закриття дрібних господарств та подорожчання продукції птахівників для українців», – йдеться в заяві партії.

«УДАР Віталія Кличка» закликає владу не збільшувати податкове навантаження на український бізнес та наполягає на накладенні Президентом вето на прийнятий парламентом скандальний законопроєкт.

«Світовий досвід свідчить про те, що посилення фіскального тиску та збільшення бази оподаткування не призведе до збільшення ВВП. Зростання економіки в такий спосіб не досягається. Пріоритетом має стати створення додаткових стимулів розвитку бізнесу.

Наполягаємо, щоби законопроєкт 5600 був ветований Президентом і влада розпочала широкий суспільний діалог з представниками дрібного та середнього підприємництва», – заявили в «УДАРі Віталія Кличка».