NASA запустило в космос найдорожчий в історії телескоп

Спадкоємця телескопа Hubble James Webb успішно запустили з космодрому Куру. За пів року він зробить перші знімки. Серед цілей James Webb - пошук придатних для життя планет.

James Webb запустили з космодрому Куру, що у Французькій Гвіані, за допомогою ракети-носія Ariane-5, яку розробила європейська приватна компанія Arianespace. Цей космічний телескоп є найпотужнішим з усіх апаратів цього класу та має стати наступником телескопу Hubble.
Вчені впевнені, що телескоп допоможе відповісти на кілька найважливіших питань, що стосуються нашого Всесвіту — від формування перших зірок і галактик до пошуку життя на екзопланетах і розгадок таємниць темної матерії.
Очікується, що він працюватиме протягом 5-10 років та перебуватиме на гало-орбіті біля другої точки Лагранжа у системі Сонце – Земля. Досягнувши наміченої орбіти, James Webb розпочне дослідження космосу для пошуку причин формування Всесвіту та ознак потенційного життя на тисячах екзопланет, виявлених вченими. Апарат працює на принципі інфрачервоного випромінювання, що дає змогу дослідити об’єкти зі слабким освітленням, а також віддалені планети та зірки, які не могла відстежити оптика Hubbl.