Районний бюджет на 2022 рік, звіт голови ради та питання майна - відбулася 7 сесія Тячівської райради 8 скликання - фоторепортаж

У п'ятницю,  24.12.2021 відбулася сьома сесія Тячівської районної ради восьмого скликання - остання в цьому році.
Провів засідання голова ради Юрій Берінде за участі заступника Михайла Вурсти.
Серед присутніх також були - голова РДА Тімур Аверін  та заступник Вадим Носа,  керівники структурних підрозділів райради та РДА.  
Загалом у залі зареєструвалось  30 із 42 депутатів ради.
Насамперед голова ради привітав іменників, які у міжсесійний період  відзначили своє день народження.  
А також вручив Почесні грамоти райради з нагоди Дня місцевого самоврядування ще декільком депутатам - Дмитру Шелембі, Івану Корнуті, Михайлу Шелеверу, Ігорю Савчуку, Родіці Змикало
Надалі головуючий зачитав заяву від ВО "Батьківщина" про створення їх фракції у складі таких депутатів - Василь Каганець, Тетяна Стойка, Віталій Джурджа, Тетяна Голубка, Іван Токар, Андрій Майор.
Відтак присутні у залі народні обранці затвердили порядок денний і приступили до його розгляду.  
Почали із звернень, які обговорили та схвалили. 
Перше звернення щодо Тячівського районного товариства Червоного Хреста озвучив Іван Корнута. Дана громадська організація, у зв'язку з реформами,  залишилась без фінансування. Тож реалізація благодійних квитків  - єдине джерело для їх існування. Вирішили звернутися до голів громад і посприяти депутатським корпусом ради. Адже фінансова підтримка дозволить Товариству й надалі здійснювати благодійну діяльності на території Тячівського району.
З наступним зверненням присутніх депутатів ознайомив Василь  Гудак. Запропоновано звернутися до обласного керівництва з вирішення питання заборгованості зі сплати ЄСВ технічним працівникам освіти в районі.  
Заслухали звіт голови ради Юрія Берінде про діяльність ради за 2021 рік та прийняли рішення про план роботи райради на наступний рік. 
Підсумовуючи роботу ради за звітній період, Юрій Юрійович акцентував увагу на основних питаннях, які депутатам доводилось вирішувати в умовах нового адміністративно - територіального устрою та децентралізації. Зокрема це стосувалось виходу районної ради із складу засновників та передачі майна спільної власності до рад базового рівня, відповідно до нового Бюджетного кодексу та інших норм діючого законодавства. 
Таким чином було передано заклади освіти, медицини, культури, соціальної сфери в комунальну власність громад, на території яких вони розміщені. Процедура передачі останнього, що ще залишився - ОЗ "Берізка" Буштинській ТГ,  завершується буквально на днях.
Загалом всі питання, які потребували рішень, щоб новостворені громади могли повноцінно запрацювати, районною радою вчасно прийняті. 
Депутатський корпус діяв злагоджено, адже ми розуміємо, що від успішної роботи ТГ залежить подальший розвиток та імідж Тячівського району, - зазначив доповідач.   
Юрій Берінде наголосив, що районна рада й надалі допомагатиме громадам, в межах своїх повноважень та компетенції.
Загалом за звітній період районною радою проведено 6 сесій та прийнято 151 рішення, отримано 492 листа вхідної кореспонденції, на яку підготовлено та направлено відповіді адресатам - 245, прийнято 164 розпорядження голови тощо.
Ще одним важливим напрямком роботи ради є звернення у вищі органи влади з актуальних питань життєдіяльності району. Відтак було направлено ряд листів до Закарпатської ОДА, Кабінету Міністрів України, обласним та народним депутатам України з приводу ремонту й будівництва доріг, мостів, соціальних об'єктів тощо. 
Так, на численні звернення, дорогу "Синевир - Колочава - Буштино" включено у проєкт "Мале Карпатське коло" і вже частину її капітально оновлено. 
Було збільшено, хоч і незначне, фінансування на ремонт дороги "Бедевля – Нересниця – Усть-Чорна – Колочава" та відповідно зроблено 4 км відрізок шляху. Однак втішає те, що завдяки постійним клопотанням на різних рівнях, дана дорога незабаром отримає статус державної та  буде належним чином відремонтована. 
І таких прикладів, де районна рада, відповідно до своїх повноважень, посприяла вирішенню важливих питань району чимало. Роботу в цьому напрямку буде продовжено й наступного року.   
Також Юрій Берінде відмітив діяльність ради в чисельних асоціаціях, де також піднімалось питання подальшого функціонування районних рад і зокрема в частині їх фінансування. У зв'язку з децентралізацією районний бюджет залишився фактично без основних джерел наповнювання, які спрямовані в громади. В той же час в Державному бюджеті на 2022 рік уже передбачено хоч і незначні кошти на діяльність районних рад. 
На конкурс в "Єврорегіон Карпати"  КП "Агенція регіонального розвитку Тячівського району" було подано 5 проєктів, 2 з яких уже виграно й реалізовано на території району, ще на 1 очікується результат. Загалом активна робота Агенції надає хороші перспективи для залучення грантових коштів у район. Також чималі напрацювання в районної ради вже є у напрямку транскордонного співробітництва та участі міжнародних програм тощо.  
Надалі депутати заслухали інформацію щодо роботи Тячівської окружної прокуратури за 11 місяців 2021 року, з якою ознайомив виконувач обов'язків керівника Володимир Келемен та яку буде оприлюднено на сайті.   
 Оскільки всі 6 програм, поданих на розгляд сесії, були опрацьовані на комісіях, за них проголосували пакетом. 
Також всі рішення щодо районного бюджету прийняли в цілому, з приводу яких інформувала заступник начальника управління РДА Ганна Семиган.Отож ухвалений головний фінансовий документ району на 2022 рік визначено у сумі  2 047 900,00 грн., в тому числі на утримання виконавчого апарату районної ради -  1297900,00 грн. Інші кошти підуть на фінансування прийнятих та вже діючих місцевих програм. 
Надалі депутати затвердили план роботи районної ради на 2022 рік та ряд організаційних питань - залишили структуру апарату без змін - 10 працівників та у відділі майна - 2 ох.
Що стосується питання майна, то депутати прийняли новий розподіл доходів від орендної плати КП "Тиса" - 60 %  у районний бюджет, 40 - балансоутримувачу. 
Затвердили два рішення з приводу КНП Тячівської районної ради «Центр первинної медико-санітарної допомоги». Відтак було внесено зміни в статут, а саме змінено назву посади - з головного лікаря на директора та затверджено фінансовий план на 2022 рік. 
Наступні питання порядку денного  -  щодо регуляторної політики й переліку  першого та другого типів об’єктів спільної власності району, які надаються в оренду. 
Депутати прийняли рішення про вихід із складу засновника Оздоровчого закладу «Берізка» Тячівської районної ради та передачу майна в комунальну власність Буштинської селищної ради без зміни цільового призначення. 
Також ще одним рішенням надали згоду на передачу цій же раді двох автомобілів швидкої які досі перебували на балансі вже ліквідованого КЗ «Станція швидкої медичної допомоги Тячівського району». 
Опісля погодили заяву на звільнення  директора КП "Тиса", згідно статуту даного підприємства,  засновником якого є Тячівська райрада.  
І на завершення сесії у питанні "різне" депутат Дмитро Шелемба подав два звернення до вищих органів  влади - Закарпатської ОДА та Кабінету Міністрів України. Одне з приводу незадовільного стану та ремонту доріг на території району, балансоутримувачем яких є Служба автомобільних доріг у Закарпатській області. Друге - з проханням посприяти включенню  Проєкту реконструкції Широколузької ЗОШ І-ІІІ ст. на фінансування у 2022 році з ДФРР.
Загалом сесія пройшла в конструктивному руслі, чому передувала плідна праця депутатів у комісіях, де були обговорені і погодженні всі питання порядку денного.
Наступного разу депутати зберуться  на сесію вже у новому 2022 році.
Любов Немеш