Протягом року на Закарпатті відкрили понад 250 кримінальних проваджень щодо махінацій з COVID-документами

Робота закарпатських поліцейських із викриття злочинів, пов’язаних з підробленою COVID-документацією, триває. Громадяни, причетні до використання чи виготовлення недійсних COVID-сертифікатів чи ПЛР-довідок, понесуть кримінальну відповідальність
Поліцейські Закарпаття продовжують роботу, спрямовану на боротьбу з поширенням вірусу COVID-19. Рейдові групи, кількість яких наприкінці місяця збільшилася майже вдвічі – від 24 до 40, перевіряють громадські заклади, які причетні до надання послуг великій кількості громадян.
Поліцейські перевіряють жителів регіону також на наявність сертифікатів про вакцинацію, документів про результати плр-тестування як працівників закладів, так і в їх відвідувачів.
Так, впродовж поточного року дізнавачі та слідчі поліції області розпочали понад 250 кримінальних проваджень, які стосуються ч. 1 ст. 358 ККУ – виготовлення підроблених довідок про вакцинацію та сертифікацію, а також ч. 4 – використання таких документів. Більше 70 із цих справ розпочато саме впродовж останнього місяця.
Станом на 30 грудня кількість тих порушників, яким уже повідомили про підозру у скоєнні злочину, складає майже 40 осіб. Окрім цього перед судом постали вже 34 порушники.
Заходи щодо виявлення та документування злочинів щодо підробки та розповсюдження підроблених COVID-документів, не припиняються. В теперішніх умовах така робота є вкрай важливою та необхідною.
Відділ комунікації поліції Закарпаття