В Італії схвалили таблетки Merck від COVID-19: "Молнупіравір" надійде у продаж вже з 4 січня

В Італії схвалили таблетки компанії Merck & Co, які використовують для лікування коронавірусу. Йдеться про препарат "Молнупіравір", він надійде у продаж з вівторка, 4 січня.
Рішення було ухвалено науково-технічною комісією італійської агенції з лікарських засобів (Aifa) 30 грудня, передає видання La Repubblica. "Молнупіравір" – один з найперспективніших противірусних препаратів на фармацевтичному ринку.
Препаратом лікуватимуть пацієнтів, у яких симптоми коронавірусу проявилися нещодавно і хто не потрапив через захворювання в лікарню. Тобто його призначатимуть людям з COVID-19 легкого та середнього ступенів тяжкості, і які мають ризики для розвитку тяжкої форми захворювання.
Препарат знижує здатність коронавірусу реплікуватися в клітинах організму, тим самим уповільнюючи розвиток COVID-19. Препарат не планують застосовувати як профілактичний засіб, його призначатимуть вже інфікованим дорослим людям. Одна з переваг ліків – їх можна самостійно вживати вдома, але за попередньою рекомендацією лікаря.
Згідно з результатами третьої фази тестування, препарат від компанії Merck наполовину знижує ризик госпіталізації та смерті від коронавірусу. Тільки 7,3% COVID-пацієнтів, які приймали "Молнупіравір", були госпіталізовані або померли. У групі, що отримала плацебо, таких було значно більше – 14,1%.
Вартість препарату становитиме близько 700 доларів за курс. У компанії раніше заявляли, що планували виготовити близько 10 мільйонів курсів пігулок до кінця 2021 року