Має 46 мутацій. У Франції виявили новий штам коронавірусу

Новий штам коронавірусу, який може бути заразнішим, аніж «Омікрон»,  виявили у Франції. Зокрема, 12 випадків захворювання зафіксували у Марселі.
Як пише «Лівий берег» із посиланням на на портал MedRxiv, варіант ковіду B.1.640.2, назвали IHU. Його виявили вчені з Інституту середземноморської інфекції IHU.
Дослідники стверджують, що новий штам має 46 мутацій. А це навіть більше, аніж в «Омікрона», який набирає ходи у світі  і має 32 мутації. Це робить новий штам ще стійкішим до вакцини. Також він може бути більш заразним, аніж “Омікрон”, особливістю якого є саме швидкість поширення.
Згідно з дослідженням, у 12 осіб з Марселя тести на визначення мутацій, пов’язаних із варіантами коронавірусу, показали “нетипову комбінацію”.
Уперше цей варіант коронавірусу, який позначили як B.1.640.2, виявили у листопаді 2021 року в чоловіка, який повернувся з Камеруну.  Пацієнт був вакцинований. Щеплення йому зробили за три дні до поїздки.
“За день до встановлення діагнозу у нього розвинулися легкі респіраторні симптоми”, – йдеться в повідомленні.
Наразі B.1.640.2 не був виявлений в інших країнах і не позначений як варіант, який досліджується Всесвітньою організацією охорони здоров’я.
Нагадаємо, прогноз щодо поширення коронавірусу у 2022 році зробив відомий лікар-пульмонолог Анатолій Невзгода під час ефіру проєкту «Говорить Великий Львів» на NTA. Він заявив, що 2022 рік не стане роком перемоги над ковідом:  “Коронавірус не хоче зникати: він мутує. Перетворюється на нові форми. Можливо, з часом ослабне і перейде у сезонну хворобу. Але нові штами з’являтимуться. «Омікрон» – це точно не останній штам”.