Туризм - перспективний напрямок розвитку Тячівського району

У вівторок 11.01.2022 в Тячівській районній раді відбулася зустріч за "круглим столом" з питань розвитку туристичної галузі району. 
Її було організовано за ініціативи та сприяння Народного депутата України Василя Петьовки.  
Провів зустріч голова ради Юрій Берінде за участі заступника Михайла Вурсти, голови РДА Тімура Аверіна та першого заступника Олександра Шевері.  
Участь також взяли - голови та представники громад району, директор КП "Агенція регіонального розвитку Тячівського району" Іван Шімон, депутати ради - Андрій Шваб, Іван Фабрицій, Василь Бонка та ін. 
Як відмітив Юрій Берінде - це перше спільне зібрання в такому форматі після проведеної адміністративно-територіальної реформи, що стосується визначення пріоритетів Тячівщини. 
- Розпочався новий рік, і ми думаємо над тим, як надалі розвиватиметься наш район, - зазначив він. 
Звісно, найбільш перспективний напрямок - туристичний, адже цьому сприяє вдале географічне розташування й унікальна природа нашого краю.
Тож туризму, як і було підтверджено представниками громад -  учасниками зустрічі, і буде надаватись перевага.  
Однак для того, щоб ця галузь розвивалась необхідно будувати якісне комфортне сполучення та сучасну туристичну інфраструктуру. 
На жаль, на сьогодні ці дві важливі складові  занедбано, вони потребують оновлення та великих капіталовкладень. 
І насамперед, як слушно було зауважено головами громад, це стосується автошляхів. Бо по тих дорогах, які на сьогодні маємо, особливо у гірських населених пунктах, турист не поїде. 
Щодо шляхів, то як інформував голова ради Юрій Берінде, питання частково вирішиться через ряд державних програм та урядових ініціатив.  
Так,  "Мале Карпатське коло" дозволить оновити дорожню інфраструктуру частини району, зокрема і в Буштинській громаді, де вже проведено ряд робіт. Також відомо, що дорога місцевого значення загального користування "Колочава- Бедевля -Калини - Усть-Чорна",  незабаром отримає статус державної, тож для її ремонту виділятиметься більше грошей. 
Однак  в районі залишається ще декілька громад, де питання доріг постає надзвичайно гостро. Щоб їх вирішити потрібні спільні дії - місцевої та державної влади. 
Учасникам зустрічі було представлено деякі  інвестиційні проєкти, які можуть бути реалізованими в районі, де якраз і враховано розбудову дорожньої інфраструктури. Тож їх жваве обговорення буде продовжено найближчим часом в зацікавлених громадах на місцях. 
Також було наголошено, що туризм стимулює розвиток таких галузей господарства, як будівництво, транспорт, торгівля, сільське господарство, виробництво товарів народного споживання, зв'язок тощо. І, звісно, він є вагомим джерелом наповнення місцевих бюджетів, що є дуже важливим для новостворених громад у напрямку їх самодостатності. 
Як приклад,   організаторами  зустрічі було наведено розвиток комплексу "Буковель", який на сьогодні приносить чималі прибутки як бізнесу так і громадам. 
Втім,  щоб досягати таких результатів,  потрібно розробляти стратегію розвитку, разом вибудовувати напрямки і консенсус на місцях. 
Власне тому такі зустрічі проводитимуться й надалі. 
- Потрібно радитися з головами громад, коли говоримо про якісь проєкти,  тоді їх легше буде впроваджувати в життя, - зазначив  голова ради Юрій Берінде. 
У свою чергу голова РДА Тімур Аверін запевнив у сприянні керівництва району щодо  розвитку туристичної галузі. 
- Зустріч була дуже цікава і пізнавальна як для голів територіальних громад, так і для мене особисто. На мою думку, вона  відкриває   напрямки туристичного розвитку  нашого району і розуміння проблем, які потрібно вирішувати, щоб рухатись далі, - зазначив голова РДА. 
Загалом, всі учасники зустрічі отримали важливу інформацію для використання потужного туристського потенціалу громад і району загалом. 
Любов Немеш