У США вперше у світі пересадили людині генетично модифіковане серце свині

У США 57-річний американець Девід Беннетт став першою людиною у світі, якій зробили пересадку серця від генетично модифікованої свині. Операція відбулася кілька днів тому в Балтиморі. Вона тривала 7 годин. Про це повідомляє ВВС.
Через три дні після експериментальної процедури Беннетт почувається добре, кажуть лікарі. У понеділок, 10 січня, він дихав самостійно, повідомили медики після обстеження пацієнта.
Трансплантація вважалася останньою надією врятувати життя чоловіка, пише ВВС. Поки не зрозуміло, якими є його довгострокові шанси вижити.
Як пояснив Беннетт за день до операції, у нього був вибір: або померти, або зробити цю трансплантацію.
“Я знаю, що це постріл у темряві, але це мій останній вибір”, – сказав він.
Медичний регулятор США надав спеціальний дозвіл на проведення процедури лікарям Медичного центру Університету Меріленда на підставі того, що в іншому випадку пацієнт помер би. Адже чоловіка визнали непридатним для трансплантації серця людини через дуже погане здоров’я.
Беннет сподівається, що трансплантація продовжить його життя. Він був прикутий до ліжка протягом шести тижнів до операції. Чоловік був прикріплений до апарату, який підтримував його життя після того, як у нього діагностували термінальну хворобу серця.
Свиня, використана для пересадки, була генетично модифікована, щоб знищити кілька генів, які могли призвести до відторгнення органу тілом Беннета, повідомляє агенція AFP.
“Хірург Бартлі Гріффіт сказав, що операція наблизить світ “на крок ближче до вирішення кризи з нестачею органів”, — йдеться у релізі Школи медицини Університету Меріленду.
За даними медиків, 17 людей на день у США помирають, чекаючи на трансплантацію. Понад 100 тисяч пацієнтів перебувають у листі очікування.
Вчені давно розглядають можливість використання органів тварин для трансплантації, а використання клапанів серця свиней вже є поширеним явищем, пише ВВС.
У жовтні 2021 року хірурги в Нью-Йорку повідомили, що вони успішно пересадили нирку свині людині. На той час операція була найпередовішим експериментом у цій галузі. Однак у реципієнта тоді сталася смерть мозку без надії на одужання.