Все про особливості застосування РРО/ПРРО при здійсненні окремих операцій

З 01.01.2022 року застосування РРО та/або ПРРО є обов’язковим для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку ІІ-ІІІ групи при продажу товарів, робіт, послуг, у разі здійснення ними розрахункових операцій у розумінні Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Водночас частиною другою статті 664 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо з договору купівлі-продажу не випливає обов’язок продавця доставити товар або передати товар у його місцезнаходження, обов’язок продавця передати товар покупцеві вважається виконаним у момент здачі товару перевізникові або організації зв’язку для доставки покупцеві.
Тобто, якщо споживач (клієнт) замовив товар на вебсайті продавця (Інтернет – магазин), не здійснював передоплату за замовлений товар, а доставка товару здійснюється службою доставки на підставі договору, відповідно до якого товар передається такій службі для доставки покупцю, то у такому випадку РРО та/або ПРРО застосовується службою доставки безпосередньо при отриманні нею коштів як оплати за товар та передачу товару покупцю. Продавець зобов’язаний вкласти у посилку видаткову накладну або інший супровідний документ, який буде свідчити про походження товару.
Разом з цим, за умови надання продавцем, як можливого способу оплати товарів покупцем, виключно реквізитів розрахункового рахунку, відкритого в установі банку, РРО/ПРРО таким продавцем також може не застосовуватись.
 
Задля створення сприятливих умов платникам щодо застосування норм законодавства на сайті Головного управління ДПС у Закарпатській області (перейти) та на сторінці ДПС у Закарпатській області в соцмережі Facebook (перейти ) щоденно розміщуються інформаційно-роз’яснювальні матеріали з даної тематики.
Крім того, на сайті створений спеціальний банер щодо застосування ПРРО (перейти), де розміщуються роз’яснення для платників, відповіді на найбільш актуальні запитання, інформаційні листи тощо. Також у банері наявні покрокові інструкції зі встановлення та налаштування ПРРО, відео уроки щодо реєстрації ПРРО та порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб-підприємців, відео уроки щодо формування електронної печатки для ПРРО тощо.
 
Джерело