На Закарпатті снігова лавина накрила групу туристів: на місці працюють рятувальники

У горах на Закарпатті сталася надзвичайна ситуація. 23 січня там зійшла лавина. Сталося це якраз під час спуску з гори групи туристів, повідомляють у ДСНС
Як розповіли надзвичайники, 23 січня о 11:18 вони отримали сигнал SOS. З'ясувалося, що на полонині Боржава лавина засипала групу туристів.
У сніговій пастці опинилися 5 осіб. І хоча на момент прибуття рятувальників туристи відкопались самостійно, одна людина постраждала внаслідок потрапляння у лавину та потребувала транспортування.
На допомогу прийшли гірські рятувальники села Нижні Ворота та Пилипець. Загалом до порятунку залучили 10 осіб та 3 одиниці техніки. Зв'язок з туристами присутній.

Район, в якому сталося сходження лавини / Фото ДСНС

Рятувальники попередили про сніголавинну небезпеку

Надзвичайники, посилаючись на дані синоптиків Укргідрометцентру, оголосили значну сніголавинну небезпеку третього рівня. Вона зберігатиметься протягом 22 – 24 січня у горах Львівської області. Водночас 23 – 24 січня на високогір'ї Івано-Франківської та Закарпатської областей будуть снігопади та хуртовини.
Рятувальники наполегливо попереджають громадян про сніголавинну небезпеку на схилах Карпат. Снігопади та хуртовини на високогір'ї становлять пряму загрозу для життя та здоров'я туристів, які попри застереження надзвичайників вирушають у негоду в гори,
– наголосили у ДСНС.
Рятувальники повсякчас залучаються до пошуків та порятунку людей, які втрачають орієнтацію на місцевості, відходять від запланованого маршруту, або травмуються під час походу.