Другий випадок поліомієліту в Україні підтвердили на Закарпатті

Результати відповідних аналізів оприлюднили сьогодні, 24 січня 2022 року. Захворювання підтвердила Регіональна референс-лабортаторія ВООЗ у фінляндській столиці Гельсінкі. Фахівці зауважують, що зразок від хворого схожий з тими, які досліджували після спалаху поліомієліту на Рівненщині восени минулого року.

Про це інформує Центр громадського здоров'я МОЗ. Відомо, що хворим на поліомієліт є хлопчик, що проживає разом з батьками у Закарпатській області. Вперше симптоми небезпечної хвороби у дитини з'явились 13 грудня, коли він перебував у одній з лікарень Львова, задля лікування іншого захворювання.

24 грудня, на Святвечір (за григоріанським та новоюліанським календарями), дитина вже мала ознаки млявого нижнього парапарезу (неврологічний синдром, що вражає дві кінцівки).
Як розповіла мати хлопчика, вони з чоловіком відмовились щепити дитину. Деталі щодо мотивації такого рішення в Центрі громадського здоров'я не вказують. Відомо, що хлопчик єдина дитина в сім'ї, яка проживає в приватному будинку без централізованого водопостачання, однак з цілком задовільними умовами проживання. 


Як повідомляють в МОЗ, відібрані зразки аналізів пацієнта відправили в Центр громадського здоров’я  28 грудня 2021-го року. Там їх дослідили у  референс-лабораторії з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусологічних та особливо небезпечних патогенів, яка підтвердила поліомієліт. Позитивний результат також підтвердила й лабораторія ВООЗ у Гельсінкі, Фінляндія.
За словами представників Міністерства охорони здоров'я, зараз триває епідеміологічне розслідування можливого джерела інфекції, адже це вже другий підтверджений випадок важкої невиліковної хвороби в Україні