13-річна Андріана Рошканюк з Тернова видала власну книжку - фото

13-річна Андріана Рошканюк, восьмикласниця Тернівського ОЗЗСО І-ІІІ ст., написала і випустила свою власну книгу – повість «Пригоди Аськи й Васьки». Видання, що має трохи більше сотні сторінок, побачило світ у друкарні «Бреза» м.Ужгород у перші дні цього року. 
Талановита дівчина каже: писати почала кілька років тому, бо надихнув молодший братик: «Пам'ятаю той день, як сьогодні, – каже Андріана. – Мій братик грається іграшками, а я розповідаю йому казочки. Та як тільки розпочну, він каже, що вже знає її і йому не цікаво. Тоді я вирішила, що хочу створити щось своє, авторське – таке, яке ще ніхто не писав, не творив... Так і сталося: взяла зошити, ручку і почала писати». 
Відтоді в юної авторки з’явилася мрія – написати свою книгу. «Пригоди Аськи і Васьки» писала довго – рік та два місяці, впевнено і наполегливо прямучи до мети.
«Мені хотілось зробити хоча би мінімальний внесок в розвиток і культуру нашої держави. Підростаючі покоління відрізняються інтересами від старших, їм хочеться чогось більшого, нового, тож саме для своїх однолітків я це зробила», – ділиться Андріана Рошканюк. 
Яким же є сюжет книги? У повісті «Пригоди Аськи й Васьки» розповідається про захопливі та цікаві пригоди близнюків – дівчинки Аськи та хлопчика Васьки. 
«У моїй книзі йдеться про те, як дітлахи весело проводили літні канікули у бабусі, де з ними відбувалися численні веселі пригоди та історії. Найцікавіше те, що вони відкопали скарб... Динозавра. Скажу чесно: всі, хто вже встиг її прочитати і залишити відгук, зізнались, що читати книгу без гарного настрою та посмішки неможливо. Мене це надзвичайно тішить та дарує натхнення творити далі», – каже 13-річна письменниця.
Юне дарування охоче підтримали батьки. Як розповідає мама Андріани Лариса Рошканюк, вони з чоловіком давно спостерігали, що донька всерйоз захоплюється письменством, причому без чиєї-небудь допомоги, тож вирішили допомогти з втіленням мрії.  
Тираж книги – 30 примірників, які вже з нетерпінням чекають на свого читача. До речі, її можна замовити на сторінках у соцмережах авторки. Як і кожен автор, Андріана Рошканюк  мріє про те, щоб читачі із задоволенням стежили за пригодами героїв її захопливого твору, адже саме відгуки та враження читачів є стимулом для подальшої творчості. А ще – про те, щоб написати і випустити наступну книгу.  
Побажаймо юній талановитій літераторці нових творчих здобутків та побільше читачів!
Н.Маджара.
https://druzhba.uz.ua/news/