Франк-Вальтер Штайнмаєр знову став федеральним президентом ФРН

Під час виборів 13 лютого за нього проголосували 1045 осіб, повідомляє берлінський кореспондент Укрінформу.
Окрім Штайнмаєра, у виборах цього разу брали участь ще три кандидати – від правої «Альтернативи для Німеччини», «Лівих» і від вільних виборців.
Кандидатуру Штайнмаєра підтримали ще до виборів члени правлячої коаліції – соціал-демократи, «Зелені» та ліберали, отже його перемога була цілком прогнозованою.
Вибори президента в Німеччині є не прямими. Обирають главу держави Федеральні збори, які зазвичай збираються кожні п'ять років саме з цією метою, це є їх єдиним завданням. Орган складається з членів Бундестагу (наразі їх 736) і такої ж кількості депутатів, які делегуються пропорційно 16 федеральними землями (здебільшого це депутати земельних парламентів, Ландтагів, але місцеві політики та діячі також можуть отримати мандат). Таким чином, 17-е скликання Федеральних зборів 13 лютого налічує 1472 депутати.
Церемонія проходила цьогоріч не під куполом Рейхстагу, як завжди, а у фойє великого Пауль-Льобе-Хаус, однієї з будівель Бундестагу, як через кількість учасників, так і з гігієнічних міркувань.