Бельгія змінила правила в’їзду та послабила карантинні обмеження

Уряд Бельгії вирішив змінити правила подорожей громадян третіх країн, включно з громадянами країн Євросоюзу, згідно з якими іноземці зможуть потрапляти на територію Бельгії за наявності COVID-сертифікату, незалежно від епідеміологічного стану на території країни походження.
Як повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена сьогодні у бельгійському видінні VRT.
«Зміни стосуються скасування системи кольорового кодування країн, відповідно до стану поширення коронавірусної інфекції. У майбутньому, у всіх нерезидентів Бельгії, що прибуватимуть до неї з країни ЄС/Шенгенської зони, або з поза меж ЄС/Шенгенської зони, під час прибуття вимагатимуться або сертифікати вакцинації, або негативний PCR-тест на коронавірус, або доказ одужання від вірусу», - йдеться у повідомленні.
При цьому не змінюються правила для в’їзду людей, що відвідували або подорожують з країн з дуже високим ризиком інфікування на коронавірус (від них можуть вимагати додаткове тестування навіть за наявності COVID-сертифікату – ред.), визначення «суттєвих» та «несуттєвих» подорожей, а також виключення для людей, що перебуватимуть в країні менше 48 годин, для водіїв та транскордонних робітників.
Нові правила були оголошені Федеральним міністром здоров’я країни Франком Ванденброком (Frank Vandenbroucke) за підсумками урядового Консультативного комітету, засідання якого відбулося у п’ятницю ввечері. Вони були прийняті на виконання рекомендацій ЄС після оцінки глобальних тенденцій у поширення Омікрон-варіанту коронавірусу.
Під час зустрічі бельгійські урядовці підтвердили дотримання рекомендація Єврокомісії з використання цифрових COVID-сертифікатів. Ці документи вважатимуться чинними протягом 270 днів після проходження основного курсу вакцинації, при цьому дія сертифікатів для людей, що отримали бустерну дозу вакцини, є безстроковою, принаймні, на цьому етапі досліджень природи вірусу.