НАТО: Україна входить у складнішу фазу дуже кровопролитної війни з росією

За оцінками НАТО, другий етап війни росії проти України "неминучий", він буде значно "складнішим і кривавішим" і відбуватиметься на ширшому фронті, і з військової точки зору він наближатиметься до класичної війни. Про це в інтерв'ю повідомив Digi24 заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане, пише УНН.
Цитата
Так, на питання про те, що очікується в Україні в найближчі два тижні, в контексті наближення Дня Перемоги в Росії 9 травня, Джоане сказав, що, за оцінкою НАТО, відновлення наступу російської сторони "неминуче".
"У нас є всі ознаки перегрупування сил, заповнення величезних втрат, понесених у першій фазі війни, проблеми логістики та військової готовності - все вказує на швидкий вступ у другу фазу цієї вже дуже кровопролитної війни. Ми вступаємо в другу, більш складну фазу, що відрізняється за своєю природою від першої фази, на набагато більшій території, як на Сході, на Донбасі, так і на півдні, в напрямку Криму і Маріуполя. Тому наша оцінка така, що ми вступаємо в другу і більш складну фазу цієї війни, яка, схоже, затягується", - сказав заступник генерального секретаря НАТО.
Деталі
На питання, чи очікує Альянс, що армія путіна продовжить навмисно вбивати мирних жителів, Мірча Джоане відповів:
"Ми сподіваємося, що це не буде продовжуватися, тому що те, що вони роблять, вже є вкрай варварським і диким, але, повторюю, ми очікуємо швидкого відновлення бойових дій на значно ширшому фронті. У ньому буде військова складова набагато ближче до класичної війни, а не до того, що ми бачили в перші шість тижнів війни, і, на жаль, у нас будуть втрати серед мирного населення".
Також, за його словами, значна кількість країн НАТО продовжують підтримувати Україну в її "справедливій і чесній" війні проти російського загарбника. Зі вступом в іншу стадію війни, з іншою конфігурацією, з іншими потребами, Україна потребує підтримки і отримує підтримку від союзників по НАТО для такого типу війни, додав Джеоане.
Він пояснив, що це означає, зокрема, більше обладнання, більше можливостей для досягнення цілей і завдань на великих відстанях.