Заходи безпеки при виявленні вибухових пристроїв: пам'ятка для українців

Ознаки вибухових пристроїв і вибухонебезпечних предметів і докладна інструкція, що робити, якщо знайшли боєприпаси - в матеріалі УНІАН.
Війська Російської Федерації бомблять українські міста і залишають безліч "подарунків" в житлових районах. Найменш приємна знахідка - снаряди уповільненої дії, які можуть здетонувати в будь-який час. УНІАН розповість, як виглядають сучасні артилерійські снаряди і підкаже план дій при зустрічі з ними.

Що робити, якщо знайшли боєприпас і як знешкодити снаряд

Російські військові, йдучи з міст, мінують місцевість. Найчастіше, це міни, артилерійські і танкові снаряди, ручні гранати. Міністерство охорони здоров'я України склало перелік небезпечних знахідок, які ви можете зустріти на своїй місцевості.
Саме тому, перебуваючи в зоні бойових дій або при виявленні "трофея", дотримуйтесь інструкції:
  • не чіпайте руками небезпечний предмет або боєприпаси;
  • відійдіть на безпечну відстань - мінімум 100 м;
  • позначте місце своєї знахідки;
  • зателефонуйте 101 (ДСНС), 102 (поліція) або напишіть в чат-бот;
  • дочекайтеся саперів і вкажіть їм на підозрілу знахідку.
Поширеним "подарунком" є і "розтяжка", непомітна оку - на рівні дверей будинків, коліс машин і тд, тому настійно рекомендуємо пересуватися по місцевості акуратно.

Які види снарядів бувають і чим вони небезпечні

Державної служби України з надзвичайних ситуацій щодня знешкоджує величезну кількість вибухонебезпечних боєприпасів. Вони можуть бути різного типу, способу впливу на людину і детонування.
Які бувають артилерійські снаряди / Державна служба України з надзвичайних ситуацій

Саме через те, що такі боєприпаси регулярно знаходять жителі українських міст, влада просить людей не повертатися у великі населені пункти - до того моменту, поки вони не стануть безпечними для життя.
Які бувають види мін / Державна служба України з надзвичайних ситуацій

УНІАН рекомендує виконувати інструкції ДСНС і в жодному разі не наближатися до підозрілих предметів. Тим більше не намагайтеся перенести їх або самостійно знешкодити.