Мобілізація-2022: чи має чинність повістка, підписана родичем призовника

Усього існує кілька способів вручення повісток. Слід пам’ятати, що кожен із них має свої наслідки.
  • Повідомлення вручено до рук і підписано особисто. Це може статися вдома, на роботі, а у воєнний час взагалі скрізь, включаючи блок-пости. Отримавши подібну повістку, чоловік має певний відрізок часу, щоб з'явитися перед військкомами.
  • Порядок денний був вручений дружині, батькам або іншим родичам призовника. Такий документ також має юридичну силу та є необхідністю до появи у військкоматі.
  • Повідомлення залишили "у двері" або закинули у поштову скриньку. За неявку призовника до військкомату після такого порядку денного відповідальність не передбачається, адже документ не був підписаний. Втім, якщо чоловіка раніше вже викликали до військового, і цьому є доказ — відео, фото, аудіо, доведеться відповідати за всією суворістю закону.
  • Також додамо, що отримання повістки для чоловіка навіть у воєнний час не завжди означає стовідсоткову гарантію призову до армії. Деякі повістки передбачають уточнення облікових даних людини, інші — закликають пройти медкомісію, з’явитися на призовному пункті або безпосередньо звуть на військову службу до лав ЗСУ.