Що робити, якщо опинилися на вулиці під час ядерного вибуху?

Що робити, якщо опинилися на вулиці під час ядерного вибуху?
1. Помітивши спалах в небі, негайно припиніть зоровий контакт — захист від опіку рогівки, спалахової сліпоти та опіку очей.
 2. Ляжте на землю, швидко знайдіть заглиблення або виступ — захист від ударної хвилі та уламків.
 3. Сховайте всі відкриті частини тіла: ляжте обличчям донизу, натягніть капюшон, підкладіть руки під себе — захист від опіків та травмувань.
 6. Прикрийте вуха руками або навушниками — захист від баротравми.
 7. Прикрийте рот і ніс маскою або хусткою, дихайте через них поки не потрапите в укриття – захист від внутрішнього опромінення.

Основною рекомендацією CDC у випадку радіаційної небезпеки є «sheltering in place» — негайне укриття на місці.
Алгоритм дій складається з трьох частин:

 GET INSIDE – зайдіть в укриття.

Сховище має бути в хвилинній доступності. Негайно слід виконати деконтамінацію: зняття одягу може усунути до 90% радіоактивного забруднення. По можливості потрібно прийняти душ, обмити всі відкриті частини тіла. Якщо у вас є чистий одяг — одягніть його. Якщо немає — струсіть або очистіть одяг, прикриваючи ніс і рот, і знову одягніть його.

 STAY INSIDE – залишайтесь в укритті.

•  Потрапивши всередину, обмежте кількість зовнішнього повітря, що туди надходить (це зменшить вплив радіації). Вимкніть вентилятори та кондиціонери, закрийте і заклейте всі вікна і двері, вентиляційні отвори.
 • Безпечною для вживання є їжа в герметичних контейнерах (банках, пляшках, коробках…) та їжа у холодильнику або морозильній камері. Не збирайте і не їжте їжу, що перебувала на вулиці, поки не отримаєте офіційне повідомлення, що це безпечно.
 • Лише бутильована вода є безпечною для вживання, поки не буде проведена перевірка водопровідної води на забруднення. Кип’ятіння води не позбавляє від радіоактивних речовин.

 STAY TUNED – слідкуйте за новинами.

 Слідкуйте за повідомленнями компетентних органів.  Покидати укриття можна лише після офіційного дозволу ДСНС, органів виконавчої влади та інших офіційних джерел. є

Вичерпна інформативна стаття з усією детальною інформацію щодо ядерних вибухів у нас на сайті — ingeniusua.org