З робочою поїздкою на Закарпаття прибули представники ПАРЄ

Вчора, 5 травня, заступник очільника Закарпаття Василь Іванчо провів зустріч із головою секретаріату ПАРЄ з питань міграції, біженців та внутрішньо переміщених осіб Тетяною Термачіч, членами Асамблеї П’єром Аланом Фрідезом, Дженіфер де Тамерман та народною депутаткою України Ларисою Білозір.

Йшлося про умови, котрі створили в регіоні для переселенців. Василь Іванчо наголосив, зокрема, що важливою складовою допомоги є психологічна підтримка тих, хто постраждав від війни. На зустрічі обговорили й реалізацію обласної програми «Турбота», за якою на першочергові потреби ВПО виділили 25 млн грн.

Пан П’єр Алан Фрідез своєю чергою зауважив, що готує доповідь щодо гуманітарних наслідків російської агресії, тому обговорили кілька аспектів, пов’язаних з переселенцями.

«Багато людей з інших регіонів через війну переїхали на Закарпаття. Сьогодні населення регіону становить понад півтора мільйона. Чимало українців, які в перші дні виїхали за кордон, повертаються або до нас, або у звільнені райони. Уже зараз ми розуміємо, що значна частина громадян залишиться в області, тому працюємо над створенням відповідних умов», — підкреслив заступник голови ОВА.