Помер перший президент України Леонід Кравчук

Перший президент України Леонід Кравчук помер у віці 88 років 10 травня 2022 року. В кінці червня 2021 року він переніс операцію на серці й після цього українці чекали новин про стан його здоров'я. Народився 10 січня 1934 року в селі Великий Житин – тепер Рівненська область.
Після серпневого путчу в Москві (19-21 серпня 1991) Леонід Кравчук вийшов із лав Комуністичної партії, одним із керівників якої був, та погодився на ініціативу депутатів із Народного Руху України проголосувати за Акт проголошення незалежності України.
24 серпня 1991-го Кравчук підписав Акт, який проголошує незалежність України, та очолив її Верховну Раду. Кравчук переміг уже у першому турі, отримавши 61,59% голосів.
Водночас із виборами відбувся загальнонаціональний референдум щодо проголошення Незалежності України (90,3% проголосували за незалежність).
31 серпня 1991 року Леонід Макарович Кравчук підписав указ Президії Верховної Ради про заборону Комуністичної партії. На виборах його підтримали як активісти забороненої ним Компартії, так і частина націонал-демократів, які рекламували його як "батька незалежності".
З 1992-го сумка на коліщатках на честь першого президента в країні називається "кравчучка".
Останні роки був відомий тим, що очолював українську делегацію у Тристоронній контактній групі (ТГК).
Після конфлікту на Донбасі Кравчук виступав за включення до переговорів США і погоджувався зі словами Джо Байдена, що "лідер РФ Володимир Путін – убивця".
https://24tv.ua/