Світовому ринку смартфонів передбачили падіння через Китай

Аналітики IDC опублікували прогноз, згідно з яким ринок смартфонів за підсумками 2022 року може чекати зниження на 3,5%. Найбільш вагомою причиною негативної динаміки виявився Китай із його уповільненням економічного зростання.

У прогнозі йдеться, що найбільший у світі ринок смартфонів скоротиться на 38 млн. одиниць або на 11,5% порівняно з 2021 роком. Саме на Китай припаде близько 80% глобального скорочення відвантажень. Активніше Китаю негативна динаміка, на думку аналітиків, спостерігатиметься лише у Центральній та Східній Європі, де на споживчі настрої впливають одразу кілька факторів: війна в Україні, наслідки пандемії та інфляція.
Невизначеність тією чи іншою мірою торкнулася всіх виробників, і навіть Apple навряд чи продемонструє зростання випуску смартфонів цього року: у компанії сподіваються зберегти темпи на рівні минулого року, а ось аналітики в цьому не впевнені. Відносна стабільність Apple контрастує із втратами китайських компаній, які знизили виробничі показники максимально від початку пандемії.
Становище, що встановилося на даний момент, змусило IDC переглянути свій початковий прогноз в негативний бік — раніше компанія очікувала зростання світового ринку смартфонів на 1,6% за підсумками 2022 року. Проте затяжних проблем поки що все-таки не очікують: передбачається, що в другій половині року фактори, що стримують, підуть на спад, і в 2023 році ринок зросте на 5 %.

Джерело: bloomberg.com