На Закарпатті викрито проросійських агітаторів, які закликали до повалення державної влади

За останній час співробітники Головного управління Національної поліції у співпраці з Управлінням Служби безпеки України в Закарпатській області викрили трьох осіб, причетних до такої злочинної діяльності. Їхня інформаційно-підривна кампанія загалом була спрямована на захоплення державної влади та виправдовування агресії росії проти України. Для цього вони використовували соціальні мережі та спеціально створювали вебсайти, за допомогою яких і поширювали неправдиву інформацію.
В одному з випадків викрито 54-річного мукачівця. Відомо, що він є членом антиконституційного й екстремістського громадського формування. Їхня протиправна діяльність фінансувалася в тому числі й за рахунок коштів, отриманих від майнінгу криптовалют. Його дії кваліфіковано за ч. 2 ст. 109 Кримінального кодексу України, тобто Публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій. Відповідно до санкції статті йому загрожує обмеження волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк з конфіскацією майна або без такої.
фото
Ще два подібні випадки зафіксовані у Берегівському районі та у місті Мукачево. Дії цих фігурантів кваліфіковано за ч. 2 ст. 436-2 Кримінального кодексу України, тобто Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників. За такі дії їм загрожує до 5 років ув’язнення.
Метою всіх трьох зловмисників було розхитування ситуації в регіоні та нав’язування проросійської риторики. Це зокрема підтверджено і висновками низки лінгвістичних експертиз.
За місцем мешкання зловмисників, за силової підтримки бійців КОРДу, правоохоронці провели санкціоновані судом обшуки. Серед вилученого – комп’ютерна техніка та електронні носії інформації, що підтверджують злочинну діяльність групи агітаторів.
Всім трьом фігурантам, за процесуального керівництва прокуратури, вже повідомлено про підозру у вчиненні вказаних злочинів. Слідство у справах триває, - іноформує відділ комунікації поліції в Закарпатті. 
фото