Жителька Тячівщини Марія Калинич відзначила 100-річний ювілей! ВІТАЄМО!

Сьогодні мова піде про жінку, багатодітну маму, жінку легенду, яка сьогодні перша за історію села дожила до 100-річного віку. Але  дивлячись на її поважний вік, на  оптимізм, який присутній  у неї, можна з впевненістю сказати, що це, ще не межа.
Народилась Калинич Марія (дівоче прізвище Косюк)10 червня 1922р. в селі Брустури, яке  з 1946 року переіменоване в Лопухів. Марія народилась в багатодітній сім'ї і  була самою молодшою з восьми  дітей. Батько працював в лісі лісорубом. Коли їй було 6 років помирає її мати.Батько віддає її в найми в чужу сім'ю,  де  вона була служницею,  хоч по згадках за часів Чехословаччини  людям жилося  не погано. В 
1940 році вона вийшла заміж за  місцевого хлопця Калинича Івана. В цей час  йшла Друга світова війна. Закарпаття було окуповано фашистською Угорщиною.Це були важкі часи окупації, горяни жили важко.Чоловік працював у лісі і зароблених коштів  ледь- ледь хватало на прожиток. Пам'ятає Марія  про виселення євреїв  з Брустур в 1942 році і спалення села в жовтні 1944 р. і прихід радянської армії. Чоловіка також забрали до радянської армії. Пані Марія каже, що  самим дорогим було повернення додому  в 1956 році з Усть-Чорної в Лопухово до знову побудованої хати. Вона також народила 8 дітей.Чоловік все  життя пропрацював трактористом в Усть-Чорнянському лісокомбінаті, вона  також працювала багато років в цьому ж лісокомбінаті.Радянські часи згадує вона,  були важкими, а особливо 50-60 роки. Продуктові мізерні пайки, напів   пусті магазини. А ось 70 -80 роки були трохи кращі.Пам'ятає і про тотальний гебішний контроль. 4 дітей отримали вищу освіту, 3 середню спеціальну.
Чоловік Іван помер 22 тому, а на питання коли та  за якої влади було краще жити, говорить, що за роки незалежної України. Вона каже, що навіть в гадці не було, що доживе до війни Росії проти України.
Марія оптиміст, рухлива, енергійна,  багато розповідає. Навіть в свої сто років не сидить, полюбляє  плести  капці із овечої шерсті.
 А на питання в чому секрет довголіття,  вона розповідає, що запорукою життя  є добре харчуваня, чиста джерельна вода з криниці, гірське повітря та оптимістичне ставлення до життя. Тож шановна пані Марія, у день вашого славного ювілею прийміть щирі побажання. Міцного здоров'я, родинного затишку, душевного вам спокою . Миру, добра і добробуту, уваги і поваги від дітей,  внуків і правнуків.Нехай Господь благословить Вас великими милостями і дарує ще многих і благих літ.
Михайло Фіцай