У водіїв, які зареєстровані в системі «Шлях», прикордонники перевірять документи від ОВА чи Мінінфраструктури

Про деякі аспекти користування системою «Шлях» розповів Ігор МАТВІЙЧУК – заступник начальника штабу – начальник відділу організації прикордонного контролю штабу Західного регіонального управління на пресконференції у Львові.
Він зазначив, що з 25 травня, виходячи з вимог постанови Кабінету Міністрів України, певна категорія водіїв, інформація щодо яких вноситься в систему «Шлях», мають надавати на кордоні інспектору прикордонної служби рішення тієї чи іншої обласної військової адміністрації або Мінінфраструктури про дозвіл на виїзд за межі України і підтвердження мети поїздки.
«Це не додаткова перешкода для волонтерів, це додаткова перешкода для тих, хто зловживає цією системою», – зазначив він.
Нагадаємо, що згідно з Постановою № 615 від 20 травня 2022 р. під час дії в Україні воєнного стану розширено можливості для виїзду за кордон таким категоріям військовозобов’язаних чоловіків.
Серед них, зокрема, і водії, які перевозять медичні вантажі, гуманітарну допомогу для ЗСУ, інших військових формувань, а також населення України, за наявності відповідних рішень про виїзд за межі України та за наявності інформації про особу у інформаційній системі «Шлях», адміністратором якої є Укртрансбезпека.
Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон