Можуть літати на відстань до 5,5 тис. км: окупанти обстріляли Київ ракетами Х101

26 червня на Київщині зафіксували кілька вибухів у різних районах, відомо, що постраждав житловий будинок та дитячий садок.
Російська армія обстріляла Київ стратегічними крилатими ракетами класу повітря — земля Х101, запущеними з акваторії Каспійського моря.
Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат зазначив, що вони можуть літати на відстань до 5,5 тис. км. Ці ракети запустили з літаків Ту-95 та Ту-160.
Бомбардувальники злітали з Астрахані, а запуск ракет відбувався над Каспійським морем.Х-101 (вимовляється Ха-101) — стратегічна крилата ракета класу повітря — земля з використанням технологій зниження радіолокаційної помітності. За даними ЗМІ, має виключно російське комплектування.
У ракеті є комбінована система наведення для ураження цілі: інерційну систему з оптико-електронною корекцією, а кінцевій ділянці використовується самонаведення. Х101 отримує комплексну інформацію і за маршрутом, і за координатами цілі. Ракета може змінити ціль навіть після запуску, на відміну від озброєння попередніх поколінь.
За попередніми даними, одна людина загинула. Госпіталізовано чотирьох постраждалих, у тому числі жінку та дитину, врятованих з-під завалів. Джерело: https://censor.net/ua/n3350293