У Вонігові від укусу оси помер чоловік

у с.Вонігово Тячівського району – 36 річний місцевий житель зателефонував на «103» і поскаржився, що комаха ужалила його у потилицю. І хоча чоловік почувався зле, однак медиків викликав тільки через годину після укусу. «Швидка» була на місці вже за 10 хвилин, але врятувати життя чоловіка не вдалося. Він помер ще до приїзду медиків.
У центрі екстреної медичної допомогизауважили, що остаточну причину смерті цих двох чоловіків встановлять судово-медичні експерти.
Для алергиків та астматиків отрута комах може призвести до важких наслідків. Найбільш небезпечні укуси у голову, шию, грудну клітку, живіт. Це може призвести до набряку дихальних шляхів і смерті від задухи.
Якщо Вас або когось поряд ужалили комахи і Ви бачите раптові і сильні прояви алергії чи інтоксикації негайно викликайте «швидку», розстебніть на потерпілому одяг, щоб стало легше дихати, покладіть на бік, у разі зупинки дихання переходьте до серцево-легеневої реанімації.
Перша домедична допомога при укусах комах:
  • видаліть жало, якщо воно залишилося в шкірі;
  • промийте місце укусу з водою та милом;
  • покладіть холодний компрес на місце укус;
  • прийміть антигістамінні препарати;
  • пийте багато води або солодкого чаю.
Крім того, якщо у вас хоча б раз була анафілаксія (сильна алергічна реакція) на укуси, майте при собі готовий розчин адреналіну (епінефрину) дня ін’єкцій у шприц-ручці. Препарат продається вже готовим до застосування і залишається тільки вколоти у м’яз ноги. Втім, це можна робити виключно після консультаціі з сімейним лікарем. Адреналін має дію, яка протилежна дії гістаміну, — він розширює бронхи і звужує судини, тож відновлює дихання і тиск.