На Хустщині судитимуть колишнього державного реєстратора

Службова недбалість, що призвела до відчуження землі у курортному селі Пилипець – на Хустщині судитимуть колишнього державного реєстратора
Прокурором Хустської окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт щодо колишнього державного кадастрового реєстратора за фактом службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).
За даними слідства, посадовець відділу в Міжгірському районі ГУ Держгеокадастру, неналежно виконуючи свої службові обов’язки, допустив відчуження земельної ділянки лісогосподарського призначення. Земля, вартість якої – майже 2 млн грн, а площа – 1,5 га, на той момент знаходилась у постійному користуванні одного з лісових господарств краю. Посадовець не врахував цей факт, а також не перевірив відповідність документів проєкту землеустрою вимогам законодавства. Як наслідок – ділянка, що знаходиться на території курортного села Пилипець, неправомірно вибула у власність третіх осіб.
Наразі матеріали кримінального провадження передані до Хустського районного суду, справу вже призначено до подальшого розгляду. У разі доведення вини особі може загрожувати до 5 років позбавлення волі.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.